31. decembra 2010

Dos Santos a Timbililiová víťazmi v Sao Paule

Jeden z najstarších Silvestrovských behov na svete v brazílskom Sao Paule na 15-kilometrovej trati vyhral domáci Marislon Gomes dos Santos časom ...

bez nazvu Alice Timbililiová a Marilson Gomes dos SantosFoto: SITA/APSAO PAULO 31. decembra (WEBNOVINY) - Jeden z najstarších Silvestrovských behov na svete v brazílskom Sao Paule na 15-kilometrovej trati vyhral domáci Marislon Gomes dos Santos časom 44:07 min so 42-sekundovým náskokom Barnabasom Kosgeiom z Kene. Tretí skončil víťaz predošlých dvoch ročníkov James Kipsang Kwambai. Dos Santos, víťaz maratónu v New Yorku v rokoch 2006 a 2008, sa stal prvým brazílskym víťazom tohto slávneho podujatia od roku 2006. Tretí triumf 33-ročného Brazílčana na tomto podujatí (predtým vyhral v rokoch 2003 a 2005) sledovala v uliciach Sao Paula aj jeho rodina. "Plakala som od radosti, som na syna hrdá," skonštatovala bežcova matka. Súťaž žien vyhrala druhýkrát v kariére Alice Timbililiová z Kene v novom traťovom rekorde 50:19 min a na konto si pripísala druhé prvenstvo na Silvestrovskom behu v Sao Paule, keď predtým triumfovala v roku 2007.

Výsledky:
Muži: 1. Marilson Gomes dos Santos (Braz.) 44:07 min, 2. Barnabas Kosgei 44:49, 3. James Kipsang Kwambai (obaja Keňa) 45:15, 4. Giovani dos Santos (Braz.) 45:34, 5. Emmanuel Bett (Keňa) 45:41.

Ženy: 1. Alice Timbililiová (Keňa) 50:19 min - traťový rekord, 2. Simone Alvésová (Braz.) 50:25, 3. Eunice Jepkiruiová-Kirwová (Keňa) 51:42.

V Bolzane triumfy Cheruiyotovej a Mergu

Tridsiaty šiesty ročník Silvestrovského behu v talianskom Bolzane vyhrala v kategórii žien svetová šampiónka na päťtisícke Vivian Cheruiyotová, ktorá 5-kilometrovú trať zvládla za 15:53 min. V tesnom finiši skončila druhá obhajkyňa prvenstva Gedo Uturová, tretiu priečku si vybojovala s odstupom 7 sekúnd Prisca Jepletingová. Preteky mužov na 10 km vyhral Imane Merga z Etiópie časom 28:33 min, keď iba o dve desatiny zdolal majstra Európy na 5000 a 10 000 m z Barcelony Mohameda Faraha z Veľkej Británie. Obhajca prvenstva Edwin Soi z Kene skončil tretí.

Výsledky:
Ženy (5 km): 1. Vivian Cheruiyotová (Keňa) 15:53 min, 2. Gedo Uturová (Et.) 15:53, 3. Prisca Jepletingová (Keňa) 16:00, 4. Anikó Kálovicsová (Maď.) 16:18, 5. Ana Diasová (Portug.) 16:21, 6. Irina Mikitenková (Nem.) 16:23.

Muži (10 km): 1. Imane Merga (Et.) 28:33 min, 2. Mo Farah (V. Brit.) 28:33, 3. Edwin Soi 28:42, 4. Silas Kipruto (obaja Keňa) 29:15, 5. Scott Bauhs (USA) 29:17, 6. Andrea Lalli (Tal.) 29:22,... 10. Sergij Lebiď (Ukr.) 30:05 (9-násobný majster Európy v krose).

Keňan Kogo vyhral Silvestrovský beh v Trieri

Popoluárny Silvestrovský beh v nemeckom Trieri vyhral Keňan Micah Kogo, ktorý na 8-kilometrovej trati dosiahol čas 22:57 min. Súťaž žien na 5 km na 21. ročníku trierskeho behu sa niesla v réžii Nemky Sabriny Mockenhauptovej. Celkovo štartovalo vyše 2000 bežcov.

Výsledky:
Muži (8 km): 1. Micah Kogo (Keňa) 22:57 min, 2. Arne Gabius (Nem.) 23:19, 3. Mariusz Gizynski (Poľ.) 23:23.

Ženy (5 km): 1. Sabrina Mockenhauptová (Nem.) 16:25 min.

Maročan El-Gady a Etiópčanky ovládli Peuerbach

Najvýznamnejší rakúsky koncoročný cestný beh v Peuerebachu vyhral na 6,8-kilometrovej trati Maročan Najim El-Gady časom 18:53 min pred Etiópčanmi Regasom Bachom (19:06) a Aberem Chanem (19:08). Majster sveta v behu na 3000 m prekážok Ezekiel Kemboi skončil až šestnásty (20:14). Súťaž žien na 5,1 km vyhrala Asmare Work Bekeleová z Etiópie časom 16:31 min.

Výsledky:
Muži (6,8 km): 1. Najim El-Gady (Mar.) 18:53 min, 2. Regasa Bacha 19:06, 3. Abera Chana (obaja Et.) 19:08.

Ženy (5,1 km): 1. Asmare Work Bekeleová 16:31 min, 2. Gebreyes Weldehanaová 16:36, 3. Alemu Birtukanová (všetky Et.) 16:37.