07. júna 2006

Dráhoví cyklisti J. Žabka a M. Liška vo Fiorenzuole štvrtí

Slovenskí dráhoví cyklisti Jozef Žabka a Martin Liška obsadili na kvalitne obsadených tradičných šesťdňových pretekoch v talianskej Fiorenzuole konečné 4. miesto. Slováci neudržali v záverečnej ...

FIORENZUOLA 7. júna (WN/SITA) - Slovenskí dráhoví cyklisti Jozef Žabka a Martin Liška obsadili na kvalitne obsadených tradičných šesťdňových pretekoch v talianskej Fiorenzuole konečné 4. miesto. Slováci neudržali v záverečnej etape 2. priečku, keď stratili jedno kolo a v celkovom poradí klesli o dve pozície. Plný počet okruhov počas šiestich dní vo Fiorenzuole zaznamenali len víťazní Franco Marvulli a Marco Villa. Švajčiarsko-talianska dvojica vďaka tomu vyhrala, hoci nenazbierala najviac bodov. Viac ich na svojom konte mali druhí Marc Hester a Samuele Marzoli (Dán./Tal.) i tretí Argentínčania Sebastian Donadio a Mauro Richeze. Žabka s Liškom nazbierali celkovo 141 bodov.

Výsledky - šesťdňové preteky v dráhovej cyklistike v talianskej Fiorenzuole:

Konečné poradie: 1. Franco Marvulli, Marco Villa (Švajč./Tal.) 207, 2. Marc Hester, Samuele Marzoli (Dán./Tal.) 309 (-1 kolo), 3. Sebastian Donadio, Mauro Richeze (Arg.) 270 (-1 kolo), 4. Martin Liška, Jozef Žabka (SR) 141 (-1 kolo), 5. Martin Bláha, Petr Lazar (ČR) 121 (-1 kolo), 6. Roland Garber, Giuseppe Atzeni (Rak./Švajč.) 167 (-2 kolá), 7. Alexander Klimenko, Vasil Jakovlev (Ukr.) 46 (-3 kolá)