06. januára 2019

Dravecký dvoma bodmi pomohol Třincu k víťazstvu nad Litvínovom

Na snímke Vladimír Dravecký

Na snímke Vladimír Dravecký Foto: TASR - Martin Baumann
Praha 6. januára (TASR) - Slovenský hokejista Vladimír Dravecký strelil gól a asistoval pri triumfe Třinca nad Litvínovom 4:1. Jeho zásah zo 17. minúty na 2:0 bol napokon víťazný. Třinec je na čele ligovej tabuľky o skóre pred Libercom. Ten uspel v Karlových Varoch 3:2 po predĺžení. V drese domácich si pripísali asistencie Tomáš Mikúš pri prvom a Dávid Gríger pri druhom góle.

Strelecky sa darilo obrancovi Tomášovi Malecovi, ktorý dal dva góly. Jeho Brno však napokon prehralo s Mountfildom HK 4:5 po samostatných nájazdoch. Malec dvakrát vyrovnal, na priebežných 2:2 a 3:3.

ČR - Extraliga - 33. kolo:

HC Oceláři Třinec - HC Verva Litvínov 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)

Góly: 8. M. Růžička, 17. DRAVECKÝ, 38. Kundrátek, 54. M. Růžička (DRAVECKÝ) – 35. Myšák

HC Energie Karlovy Vary - Bilí Tygři Liberec 2:3 sn (1:0, 1:2, 0:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 12. Sičák (T. MIKÚŠ), 24. Flek (GRÍGER) - 25. Vlach, 34. Jelínek, rozhodujúci sam. nájazd: Kvapil

PSG Berani Zlín - HC Škoda Plzeň 2:3 pp (0:0, 2:1, 0:1 - 0:1)

Góly: 33. Žižka, 34. Fořt - 35. Gulaš, 48. Gulaš, 61. Gulaš (ČEREŠŇÁK)

Piráti Chomutov - HC Vítkovice Ridera 4:2 (2:1, 1:0, 1:1)

Góly: 17. Marjamäki, 18. Vantuch, 39. V. Růžička, 60. VALACH – 6. Roman, 53. Lev

BK Mladá Boleslav - HC Dynamo Pardubice 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)

Góly: 29. Žejdl (SKALICKÝ)

HC Olomouc - HC Sparta Praha 0:3 (0:2, 0:0, 0:1)

Góly: 14. Jones, 20. Vrána (KUDRNA), 60. Piskáček

/KONRÁD (Olomouc) odchytal celý zápas/

HC Kometa Brno - Mountfild HK 4:5 sn (1:1, 0:1, 3:2 - 0:0, 0:1)

Góly: 43. a 52. MALEC, 8. Štencel, 59. Zaťovič - 8. Smoleňák (ROSANDIČ), 38. Smoleňák, 50. Koukal (PAULOVIČ), 53. Pavlík, rozhodujúci sam. nájazd: Pavlík