07. januára 2019

Barcelona sa natrápila s Getafe, Real Madrid podľahol San Sebastianu

Hráč Barcelony Lionel Messi.

Hráč Barcelony Lionel Messi. Foto: TASR/AP
Madrid 7. januára (TASR) - V nedeľňajšom zápase 18. kola španielskej futbalovej La Ligy podľahol Real Madrid na svojom trávniku San Sebastianu 0:2 a v tabuľke mu patrí 5. miesto so stratou desať bodov na prvú Barcelonu.

San Sebastian, ktorý pretrhol štvorzápasovú sériu prehier, sa posunul na 11. priečku. Hostia sa na San Bernabeu ujali vedenia už v 3. minúte, keď premenil pokutový kop Jose Willian. Domáci dohrávali od 61. minúty bez vylúčeného Lucasa, ktorý išiel predčasne pod sprchy po druhej žltej karte. San Sebastian zúročil početnú prevahu v 83. minúte, keď sa po rýchlom protiútoku presadil striedajúci Ruben Pardo.

Barcelona zdolala vo večernom stretnutí domáce Getafe 2:1. V 20. minúte otvoril skóre svojím šestnástym gólom v ligovej sezóne Lionel Messi, na 2:0 zvýšil Luis Suarez. Dve minúty pred prestávkou skorigoval skóre Jaime Mata.

V úvodnom zápase remizoval Eibar s Villarrealom 0:0. Pre Eibar to bola štvrtá remíza v rade a pre hostí ôsma v sezóne. V šlágri kola remizovala FC Sevilla s Atléticom Madrid 1:1. Domáci sa ujali vedenia v 37. min, keď sa z hranice päťky presadil Wissam Ben Yedder. Hostia vyrovnali v závere prvého polčasu, keď z priameho kopu presne namieril kanonier Antoine Griezmann. Atlético si v tabuľke na 2. mieste udržalo dvojbodový náskok pred FC Sevilla a na lídra FC Barcelona stráca dva body.