Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

18. marca 2010

Duchovný vyzýva amerických moslimov na džihádAmericko-jemenský duchovný Anwar al-Awlakí vyzval v rozhlasovom posolstve vysielanom vo štvrtok amerických moslimov, aby povstali proti svojej krajine, ktorú obvinil z páchania ...Zdieľať
Foto: SITA/AP


DUBAJ 18. marca (WEBNOVINY) - Americko-jemenský duchovný Anwar al-Awlakí vyzval v rozhlasovom posolstve vysielanom vo štvrtok amerických moslimov, aby povstali proti svojej krajine, ktorú obvinil z páchania zločinov voči islamu. "Chcem toto povedať americkým moslimom. Ako môžete pokojne spolunažívať s národom, ktorý je zodpovedný za násilie a zločiny páchané na vašich bratoch a sestrách?" pýtal sa v USA narodený duchovný v stanovisku, z ktorého časti odvysielala televízna stanica CNN na svojej webovej stránke. "Ako môžete byť lojálni vláde, ktorá vedie vojnu proti islamu a moslimom?"

Al-Awlakí ďalej povedal, že invázia USA do Iraku a pokračujúca agresia Američanov voči moslimom ho priviedla k uzáverom, že džihád (svätá vojna) je jeho "povinnosťou a povinnosťou každého moslima".

Al-Awlakí sa stal známy v roku 2009, keď vyšla najavo jeho emailová komunikácia s majorom Nidalom Hasanom, psychiatrom americkej armády, ktorý na základni Fort Hood v Texase zastrelil 13 vojakov.

SITA/AFP

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Slotovi strhli plat za neúčasť na rokovaní výboru
<< predchádzajúci článok
Vajnory žiadajú cesty, až potom výstavbu v okolí