05. decembra 2018

Ďuriš a Nemec sa strelecky presadili v osemfinále Cyperského pohára

Na snímke slovenský futbalový reprezentant Michal Ďuriš

Na snímke slovenský futbalový reprezentant Michal Ďuriš Foto: TASR/Martin Baumann
Nikózia 5. decembra (TASR) - Slovenský futbalový útočník Michal Ďuriš sa dvomi gólmi podieľal na vysokom víťazstve Anorthosisu Famagusta 7:0 na pôde Chloraky v osemfinále Cyperského pohára. V stredajšom zápase zvýšil v 77. minúte na priebežných 4:0, o desať minút neskôr pridal šiesty gól hostí. V tejto fáze sa hralo na jeden zápas, Anorthosis postúpil do štvrťfinále domáceho pohára, ktorý naposledy vyhral v roku 2007.

Presadil sa aj Ďurišov krajan Adam Nemec, ktorý prispel k postupu Paphosu do štvrťfinále jedným presným zásahom. Jeho tím triumfoval na ihrisku Olympiakosu Nikózie suverénne 5:0. Nemec vsietil v 37. minúte druhý gól hostí, keď premenil pokutový kop.