Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

29. januára 2006

Ďurkovský za hlavného architekta navrhne Štefana ŠlachtuPo neúspešnom výberovom konaní, v ktorom komisia nevybrala ani jedného vhodného kandidáta na funkciu hlavného architekta Bratislavy, vyberie odborníka osobne bratislavský primátor Andrej Ďurkovský.Zdieľať
BRATISLAVA 29. januára (WN/SITA) - Po neúspešnom výberovom konaní, v ktorom komisia nevybrala ani jedného vhodného kandidáta na funkciu hlavného architekta Bratislavy, vyberie odborníka osobne bratislavský primátor Andrej Ďurkovský. Ako agentúru SITA informoval Ďurkovský, o pomoc pri výbere hlavného architekta požiadal Spolok architektov Slovenska (SAS), na tento post navrhne predsedu SAS Štefana Šlachtu. "Najneskôr do 15. februára by sme mohli dospieť k dohode, kto a odkedy bude hlavným architektom Bratislavy," povedal Ďurkovský. Podľa neho by mal architekt vybraný v spolupráci so SAS zastávať funkciu iba dočasne, na rok až dva, mesto potom zrejme opäť vyhlási výberové konanie.

Na najbližšom zasadnutí mestského zastupiteľstva bude predložený aj návrh na zmenu článku 21 Štatútu hlavného mesta SR Bratislavy, keďže súčasné znenie ustanovení štatútu upravujúcich funkciu hlavného architekta nemá oporu v platných právnych predpisoch. Podľa zmeneného článku štatútu by mal byť hlavný architekt zamestnancom mesta v útvare primátora. Hlavného architekta by už nemalo vymenúvať a odvolávať mestské zastupiteľstvo. Podľa tohto návrhu je hlavný architekt zamestnancom hlavného mesta, ktorého priamo riadi primátor. Hlavný architekt by mal tvoriť zásady koncepcie a stratégie územného rozvoja Bratislavy a pripravovať architektonické zámery mesta. Zároveň bude koordinovať zosúladenie významných investičných zámerov s koncepciou rozvoja hlavného mesta a jeho koncepciu územného rozvoja s rozvojovými koncepciami mestských častí.

Bratislava mala hlavného architekta do roku 1990, neskôr tento post zastával námestník primátora. Po komunálnych voľbách koncom roku 1994 mestské zastupiteľstvo post hlavného architekta mesta neobsadilo.

FOTO : SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Podľa Vetešku by mal odstúpiť aj veliteľ vzdušných síl
<< predchádzajúci článok
Predaj bratislavského letiska je likvidáciou konkurencie