20. septembra 2016

Dvadsiatka v Košiciach neprekvapila, prehrala 0:6

Ilustračné foto. Foto: TASR/Pavel Neubauer

Košice 20. septembra (TASR) - Hokejisti HC Košice zvíťazili vo vloženom zápase 5. kola Tipsport ligy nad HK Orange 20 jednoznačne 6:0.

Ofenzívny tlak domácich v úvode zápasu vyústil do rýchleho gólu. Na začiatku 3. minúty Varga dorazil Šedivého strelu a domáci viedli. Tento gól ich upokojil, ale z útočnej hry nepoľavili. Mladíci mali problém udržať puk dlhšie na hokejkách a ich útočné snahy končili už v zárodku. V 8. minúte si s brankárom Durným poradil Nagy, ale odkrytú bránku prestrelil. Zverenci Ernesta Bokroša mohli vyrovnať počas presilovky v 12. minúte, ale početnú prevahu nedokázali zužitkovať. Košičania hrali sebavedomo, vytvorili si viacero streleckých príležitostí a v 16. minúte zvýšili svoj náskok, keď Durný nedosiahol na tvrdú strelu Šedivého - 2:0.

V 23. minúte Durný efektným zákrokom lapačkou zmaril dobre mierenú strelu Spilara. Aj druhá tretina bola v znamení nátlakového hokeja v podaní Košičanov. Hralo sa najmä pred bránkou Durného, ktorý musel byť neustále v strehu. Mladíkom sa darilo držať dvojgólové manko do 33. minúty. Obranca Dudáš vysunul na modrej čiare nepokrytého Hrušku, ktorý svoj brejk premenil na tretí gól. Český útočník o štyri minúty posunul puk pred odkrytú bránku Bartošovi a ten upravil už na 4:0.

V úvode tretej časti mal veľkú šancu tímu HK Orange Marek Sloboda, tiesnený v brejku však neprekvapil Habala. V 43. minúte dorazil Milý strelu Hričinu. O päť minút hrali hostia ďalšiu presilovku, ale ani v nej nedokázali Habala prekvapiť. Naopak, vo vlastnom oslabení v 48. minúte inkasovali šiesty gól. Brankár Durný vyrazil Nagyovu strelu priamo pred Suju a ten zblízka nemal problém. Košičania hrali s chuťou a mladíkov vôbec nešetrili. Aj v ďalšom priebehu tretej tretiny sa domáci snažili zvýšiť svoj náskok. V ofenzívnej aktivite ich pribrzdili dve oslabenia. V druhom z nich, v 56. minúte, sa v dobrej pozícii ocitol Váňa, Habal však zmaril aj jeho strelu.
HC Košice - HK Orange 6:0 (2:0, 2:0, 2:0)
3. Varga (Šedivý), 16. Šedivý (Michalčin, Spilar), 33. Hruška (Dudáš), 37. Bartoš (Hruška, Šedivý), 43. Milý (Hričina, Vašíček), 48. Suja (Nagy, Deyl). Rozhodovali: Lauff, Kalina - Bogdaň, Korba, vylúčení: 6:4 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 2315 divákov

HC Košice: Habal - Deyl, Dudáš, Šmach, Vašíček, Michalčin, Šedivý - Spilar, Suja, Nagy - Bicek, Boltun, Bartánus - Hričina, Milý, Varga - Klíma, Hruška, Bartoš - Šoltés

HK Orange 20: Durný - D. Trška, M. Grman, Bdžoch, O. Košecký, M. Jendroľ, Hain, Danko, Mišuta - Pataky, Pätoprstý, M. sloboda - Vybíral, M. Murín, Váňa - Struška, Oško, Hecl - Koziot, J. Koyš, P. Horváth