25. februára 2012

Dve Slovenky sa v Jyväskylä dostali do prvej štvorky

Vynikajúce výsledky dosiahla dvojica slovenských reprezentantiek na premiérových pretekoch Svetového pohára akrobatických lyžiarov v disciplíne slope style vo fínskom Jyväskylä. Natália ...

slepecka JYVÄSKYLÄ 25. februára (WEBNOVINY) - Vynikajúce výsledky dosiahla dvojica slovenských reprezentantiek na premiérových pretekoch Svetového pohára akrobatických lyžiarov v disciplíne slope style vo fínskom Jyväskylä. Natália Šlepecká totiž obsadila tretie miesto a Zuzana Stromková skončila štvrtá.

Dvadsaťosemročná členka klubu Freeski Academy pritom po prvých jazdách sobotňajšieho finále viedla, napokon sa pred ňu dostali Linn-Ida Murudová z Nórska a Eveline Bhendová zo Švajčiarska. Natália Šlepecká však predviedla dve veľmi vyrovnané jazdy, za ktoré dostala 84,6 a 84,2 bodu.

"Je to vynikajúce, či už štartovať na pretekoch takého rangu, alebo v ňom získať umiestenie na pódiu. Teším sa, že sme tu mohli vycestovať,“ povedala pre agentúru SITA Šlepecká a pokračovala: "Boli to vôbec prvé preteky Svetového pohára v tejto mladej a rozvíjajúcej sa disciplíne, organizácia na úrovni FIS sa postupne zlepšuje. V Jyväskylä síce neštartovalo veľa dievčat, ale jednotlivé krajiny sem vyslali kvalitné pretekárky.“

Šlepeckej sa podarilo vyrovnať historické maximum Zuzany Smerčiakovej, ktorá v roku 1998 skončila v pretekoch SP v disciplíne balet rovnako tretie miesto. Na stupňoch pre víťazov bola v tomto seriáli doteraz jedinou reprezentantkou SR v akrobatickom lyžovaní.

Zuzana Stromková z rovnakého klubu síce v prvom kole nezajazdila príliš ideálne, do druhej jazdy však vložila všetko a napokon z toho bolo štvrté miesto. "Pocity po pretekoch sú fajn, zišli sa tu dievčatá z celého sveta. Konečne som mala šancu štartovať proti lepšej konkurencii, aká nastupuje na iných pretekoch. Myslela som si, že na Svetovom pohári budú trochu väčšie skoky. Na trať a podmienky sme si zvykli veľmi rýchlo,“ povedala pre SITA talentovaná dvadsaťjedenročná Zuzana Stromková, ktorá v piatkovej kvalifikácii skončila druhá.

Preteky SP v akrobatickom lyžovaní v Jyväskylä (Fín.) - slope style:
Ženy: 1. Linn-Ida Murudová (Nór.) 86,4 bodu, 2. Eveline Bhendová (Švaj.) 85,8, 3. Natália Šlepecká 84,6, 4. Zuzana Stromková (obe SR) 83,4

Muži: 1. Cyrill Hunziker (Švaj.) 84,8 bodu, 2. Antti-Jussi Kemppainen (Fín.) 92,4, 3. Per Kristian Hunder (Nór.) 92,2