Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

16. septembra 2007

E.ON kúpi 60,8 % akcií ruského OGK-4 za 3,9 mld. USDNemecký energetický koncern E.ON uskutoční významné investície do ruského sektora elektrickej energie, keď získa majoritný podiel vo veľkoobchodnom výrobcovi elektriny OGK-4. V súčasnosti je ...Zdieľať
MOSKVA 16. septembra (WEBNOVINY) - Nemecký energetický koncern E.ON uskutoční významné investície do ruského sektora elektrickej energie, keď získa majoritný podiel vo veľkoobchodnom výrobcovi elektriny OGK-4. V súčasnosti je vlastníkom OGK-4 RAO United Energy System (UES). Podľa spravodajskej agentúry RIA-Novosti šéf UES Anatolij Chubais uviedol, že E.ON zaplatí za 60,8 % akcií OGK-4 celkovo 3,9 mld. USD.

Po tomto predaji si UES ponechá v OGK-4 najmenej 22,5-percentný podiel. Vo vyhlásení na svojej webovej stránke E.ON uviedol, že jeho ponuka na podiel v OGK-4 bola najvyššia a dodala, že chce získať v OGK-4 celkovo 70 %. Ruská štátna spoločnosť UES je gigant, ktorý vlastní podiely v 72 regionálnych výrobcoch elektriny a 37 federálnych elektrárňach. Reforma zadlženého podniku, ktorý sužujú problémy s výberom pohľadávok a taktiež vládou regulovanými cenami, ktoré sú omnoho nižšie ako v západnej Európe, sa dlho investormi považovala za skúšku odhodlania ruskej vlády uskutočniť ekonomické reformy.

(1 USD = 24,228 SKK)

SITA, AFP© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Najlepším kandidátom na prezidenta SR by bol Fico
<< predchádzajúci článok
Skupina ľudí na MV SR nechce zverejniť obsah zakódovaného CD

E.ON kúpi 60,8 % akcií ruského OGK-4 za 3,9 mld. USD - diskusné fórum čitateľov