Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

16. septembra 2007

Julius Baer zvýšila svoj podiel v maďarskej banke OTPSpoločnosť Julius Baer Investment Management LLC zvýšila svoj podiel v maďarskej banke OTP na viac ako 10 %. Julius Baer uviedla na webovej stránke budapeštianskej burzy, že v súčasnosti zvýšila v ...Zdieľať
BUDAPEŠŤ 16. septembra (WEBNOVINY) - Spoločnosť Julius Baer Investment Management LLC zvýšila svoj podiel v maďarskej banke OTP na viac ako 10 %. Julius Baer uviedla na webovej stránke budapeštianskej burzy, že v súčasnosti zvýšila v banke OTP podiel na hlasovacích právach na 10,17 %. Ako Julius Baer neskôr informovala, investícia má finančné dôvody a nie je strategickým ťahom. Podľa analytikov bude Julius Baer nakupovať akcie aj ďalej, nepodá však ponuku na prevzatie.
Maďarský úrad pre dohľad nad finančným trhom PSZAF v minulom mesiaci povolil spoločnosti Julius Baer zvýšiť podiel na hlasovacích právach OTP na viac ako 10 %, avšak menej ako 15 %. Smernice OTP obmedzujú možnosť získať hlasovacie práva jedného akcionára na 25 %. Ak existuje aspoň jeden ďalší akcionár vlastniaci viac ako 10 % na hlasovacích právach banky, potom môže jeden akcionár získať najviac 33 %. Táto smernica významne znižuje šancu pre jedného investora prevziať banku.

Maďarská OTP Bank je na Slovensku zastúpená prostredníctvom OTP Banky Slovensko a. s., v ktorej vlastní 97,23-percentný podiel. Ďalšími vlastníkmi OTP Banky Slovensko sú drobní akcionári.

SITA, Reuters© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Pri leteckej nehode v Thajsku zahynulo vyše 30 ľudí
<< predchádzajúci článok
Ruské palivo pre jadrovú elektráreň je pripravené na odoslanie

Julius Baer zvýšila svoj podiel v maďarskej banke OTP - diskusné fórum čitateľov