14. júla 2011

EL-UEFA: Trnava uhrala v Tirane bezgólovú remízu

TIRANA 14. júla (WEBNOVINY) – Futbalisti FC Spartak Trnava remizovali vo štvrtkovom prvom zápase 2. Predkola Európskej ligy UEFA 2011/2012 na ihrisku albánskeho tímu KF Tirana 0:0. Stretnutie bolo vyrovnané s minimom šancí a veľkým ...

spartak TIRANA 14. júla (WEBNOVINY) – Futbalisti FC Spartak Trnava remizovali vo štvrtkovom prvom zápase 2. Predkola Európskej ligy UEFA 2011/2012 na ihrisku albánskeho tímu KF Tirana 0:0. Stretnutie bolo vyrovnané s minimom šancí a veľkým množstvom osobných súbojov na oboch stranách. Odveta je na programe vo štvrtok 21. Júla na Štadióne Antona Malatinského v Trnave s úvodným výkopom o 19.00 h.

Výsledok štvrtkového prvého stretnutia 2. predkola Európskej ligy UEFA 2011/2012 vo futbale:
KF Tirana (Alb.) - FC Spartak Trnava (SR) 0:0
ŽK: 31. Taku, 57. Kerciku - 73. Gogolák, 89. M. Vyskočil, rozhodoval: Kazmenko (Rus.)

Tirana: I. Lika - Pisha, Duskhaj, Kerciku, Kalari - Al Ajmi (78. Osmani), Karabeci, Situma, D. Lika (46. Bala) – Essama (67. Hepple), Taku
Trnava: Raška - Malchárek, Koubský, Diallo, Ľ. Hanzel - J. Petráš (58. Gogolák), M. Kaščák, Karhan, R. Procházka, M. Vyskočil - Ľ. Tomaček (86. Bicák)

I. polčas

Od úvodu bolo zrejmé, že hráči oboch mužstiev si uvedomujú dôležitosť tohto zápasu. V prvej desaťminútovke videli diváci množstvo súbojov a z toho vyplývajúcich nedovolených zákrokov, ale nijakú strelu na bránku. Ako prví skúšali šťastie Trnavčania, no navrátilec do zostavy Spartaka Karhan v 12. min našiel iba pripraveného domáceho gólmana. O dve minúty neskôr to skúšal rekordér v počte štartov za slovenskú reprezentáciu opäť, ale tentokrát netrafil priestor medzi tromi žrďami. V tej istej minúte ohrozil gólmana Rašku domáci stredopoliar Karabeci, trnavský brankár zlikvidoval jeho pokus. Ani jeden z tímov si počas nasledujúcich minút nedokázal utvoriť gólovú príležitosť, faulov však neubúdalo. Pozorná obrana Trnavy nepúšťala domácich hráčov do brejkov a v prvej štyridsaťpäťminútovke sa toho na trávniku už veľa neudialo. Mužstvá odchádzali do šatní za bezgólového stavu.

II. polčas

Oba tímy pokračovali v nevýraznom výkone aj po zmene strán. Bezgólový stav viac vyhovoval hosťom, ktorí sa netlačili do útoku, domácim chýbala myšlienka, či finálna prihrávka. Hru oživil v 58. min striedajúci Gogolák, ktorý sa okamžite po príchode na ihrisko aktívne zapájal do útočných akcií Trnavčanov. V 66. min nebezpečne strieľal Al Ajmi, ale Raška zlikvidoval jeho pokus. Na druhej strane to skúšal o tri minúty neskôr Procházka, no ani ten neprekonal domáceho brankára. S blížiacim sa záverom duelu stupňovali hráči Tirany svoj tlak, výsledkom čoho bola aj Balova strela v 72. min. V záverečnej pätnásťminútovke sa už ani jedno mužstvo nedostalo do gólovej príležitosti. Domáci nemali dostatok síl na skórovanie a konečná bezgólová remíza dáva pred odvetou viac šancí na postup Spartaku Trnava.