14. júla 2011

Žilina na Islande s vysokou prehrou

Futbalisti MŠK Žilina nečakane prehrali vo štvrtkovom prvom zápase 2. predkola Európskej ligy UEFA 2011/2012 s KR Reykjavík na jeho pôde vysoko 0:3 (0:1). Skóre duelu otvoril v 25. ...

zilina Foto: SITA/Tomáš SomrREYKJAVÍK 14. júla (WEBNOVINY) - Futbalisti MŠK Žilina nečakane prehrali vo štvrtkovom prvom zápase 2. predkola Európskej ligy UEFA 2011/2012 s KR Reykjavík na jeho pôde vysoko 0:3 (0:1). Skóre duelu otvoril v 25. min kapitán Islanďanov Gudjónsson. Šance „šošonov“ na vyrovnanie nevyužili v prvom dejstve predovšetkým Lietava a Zlatkovič. Slovenský tím hral vyše štyridsať minút oslabený o vylúčeného Šuleka, čo domáci využili Arnassonom (51.) a Finnbogassonom (55., z pok. kopu) na ďalšie dva góly v sieti MŠK. Odveta je na programe vo štvrtok 21. júla v Žiline od 19.30 h.

Výsledok štvrtkového prvého stretnutia 2. predkola Európskej ligy UEFA 2011/2012 vo futbale:
KR Reykjavík (Isl.) - MŠK Žilina (SR) 3:0 (1:0)
Góly: 25. Gudjónsson, 51. Arnasson, 55. Finnbogasson (z pok. kopu), ŽK: 35. Šulek, 63. Lietava (obaja Žilina), ČK: 49. Šulek (Žilina) po druhej ŽK, rozhodoval: Grobelnik (Rak.)

KR Reykjavík: H. Halldórsson - Fridgeirsson, Gunnarsson, G. Sigurdsson - Arnasson (75. Ólafsson), Gudjónsson, B.Sigurdsson, Hauksson - Finnbogasson, Lúdvíksson, Baldvinsson

MŠK Žilina: Dúbravka - R. Gergel, Piaček, Prince Ofori, Patrik Mráz - Šulek - Zlatkovič (57. R. Pich), Pečovský, Barčík, Majtán (53. M. Ceesay) - Lietava (65. Střihavka)

Oba kolektívy vstúpili do zápasu s ofenzívnym úmyslom a snahou čo najskôr skórovať. Už v 7. min sa domáci po strele Sigurdssona domáhali pokutového kopu po údajnej hre rukou jedného zo Žilinčanov, no rakúsky arbiter Grobelnik neukázal na biely bod. Z následnej kontry mohol skórovať Lietava, jeho prízemný pokus však tesne minul bránku domácich. Priebojný útočník „šošonov“ sa dostával do dobrej príležitosti aj v 13. min, no pomohol si faulom. O tri minúty neskôr skrotil center KR Dúbravka. V 19. min poslal po faule na Patrika Mráza loptu z priameho kopu do šestnástky Barčík, ale Lietava na ňu nedočiahol. V prvej polovici úvodnej štyridsaťpäťminútovky mali viac z hry futbalisti slovenského tímu, ale ako prví napli sieť Islanďania, keď sa v 25. min po zemi presadil kapitán Gudjónsson. Vzápätí mohol po Mrázovom lobe efektne vyrovnať Zlatkovič, no svoj volej nezmestil do pravého horného rohu domácej svätyne. Desať minút pred koncom prvého dejstva nepustil domácich do dvojgólového vedenia gólman MŠK Dúbravka. V samom závere polčasu tesne minuli Lietava i Gergel.

Krátko po zmene strán dostal druhú žltú a automaticky aj červenú kartu Šulek, pre ktorého to bol premiérový súťažný duel v žilinskom drese. Početnú výhodu využil na druhý gól KR Reykjavík Arnasson už v 51. min. O štyri minúty neskôr fauloval v pokutovom území Patrik Mráz a Finnbogason premenil nariadený pokutový kop. Po hodine hry neuspel v snahe ešte zvýšiť náskok rozbehnutých zverencov trénera Rúnara Kristinssona B. Sigurdsson. Onedlho sa bravúrnym zákrokom blysol Dúbravka. Na prahu záverečnej štvrťhodiny spadol v šestnástke domácich striedajúci Pich, ale penalta sa nekopala. Zmazať nulu v kolónke strelených gólov sa tímu Pavla Hapala nepodarilo ani v záverečnom nápore, najbližšie k tomu bol Ceesay v 80.