Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

15. júna 2021

Envirorezort odmieta zneužitie nešťastia smrti 57-ročného muža v obci Liptovská Lúžna na kampaň poľovníkovMinisterstvo poukázalo tiež na to, že z lokality Liptova ani z oblasti Liptovská Osada neregistruje žiadnu požiadavku o odstrel medveďa.Zdieľať
Envirorezort odmieta zneužitie nešťastia na kampaň poľovníkov

Ministerstvo životného prostredia (MŽP) SR odmieta zneužitie nešťastia, ku ktorému došlo v Liptovskej Lúžnej za doposiaľ nevyjasnených okolností, na kampaň poľovníkov proti ochrane nášho prírodného bohatstva, ku ktorému patria aj u nás od nepamäti žijúce medvede, vlky a rysy. TASR o tom informoval odbor komunikácie MŽP.


„Ministerstvo životného prostredia SR prijalo s poľutovaním správu o smrti 57-ročného muža v obci Liptovská Lúžna, ktorý sa podľa medializovaných správ mohol stať obeťou útoku medveďa,“ uviedlo ministerstvo v reakcii.

MŽP považuje za nevyhnutné počkať na výsledky vyšetrovania, pričom v tejto súvislosti vyjadrilo počudovanie nad tým, že k obhliadke stôp na mieste činu neboli pripustení odborníci zo Štátnej ochrany prírody SR.

Poukázalo tiež na to, že z lokality Liptova ani z oblasti Liptovská Osada neregistruje žiadnu požiadavku o odstrel medveďa.

„Slovenské prírodné bohatstvo, ktoré tak radi obdivujeme, si vyžaduje zodpovedný prístup, či už ide o turistiku a horolezectvo alebo o riziko hadov a kliešťov, respektíve riziko stretu s medveďom,“ dodalo MŽP.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Biden hovorí o Putinovi ako „dôstojnom protivníkovi“, stretnú sa na summite v Ženeve
<< predchádzajúci článok
Mimoriadna schôdza parlamentu: Minister vnútra Mikulec bude čeliť odvolávaniu (naživo)