Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

11. apríla 2023

Európa sa nemôže Číne obrátiť chrbtom, tvrdí španielska ministerka Calviňo a označila ju za kľúčového hráča Čína je kľúčový hráč na globálnej scéne a mohla by pomôcť ukončiť vojnu na Ukrajine. Vyjadrila sa tak španielska ministerka hospodárstva Nadia Calviño, ...Zdieľať
gettyimages 1141759818 676x396 11.4.2023 (SITA.sk) - Čína je kľúčový hráč na globálnej scéne a mohla by pomôcť ukončiť vojnu na Ukrajine. Vyjadrila sa tak španielska ministerka hospodárstva Nadia Calviño, podľa ktorej sa Európa „nemôže Číne obrátiť chrbtom a pokúšať sa ju ignorovať“. Informuje o tom spravodajský portál Sky News.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


„Myslím si, že máme spoločný záujem zabezpečiť, aby sa konštruktívne zapojili do ukončenia vojny na Ukrajine čo najskôr,“ skonštatovala ministerka počas podujatia Atlantickej rady vo Washingtone. Fragmentácia globálneho trhu v dôsledku vojny „bude stratou pre každého“, dodala.

Čína odmieta odsúdiť ruskú vojnu na Ukrajine, ale opakovane vyzýva na mierové rokovania a predstavila aj 12-bodový mierový plán. Ukrajina a niektorí lídri na Západe však zostávajú skeptickí, keďže Moskva a Peking majú úzke vzťahy.


Zdroj: SITA.sk - Európa sa nemôže Číne obrátiť chrbtom, tvrdí španielska ministerka Calviňo a označila ju za kľúčového hráča  © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Taliansko znížilo prognózu hospodárskeho rastu na budúci rok, ekonomika vykazuje dávku odolnosti a vitality
<< predchádzajúci článok
Nadpolovičná väčšina je s prácou prezidentky Čaputovej spokojná. Najmenej sú to sympatizanti Smeru, Hlasu a Republiky