Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

13. apríla 2016

Europoslanci odporučili Balka za člena Európskeho dvora audítorovEurópsky parlament (EP) dnes na základe odporúčaní výboru EP pre kontrolu rozpočtu schválil nominantov zo Slovenska, Českej republiky, Lotyšska a Slovinska na posty členov Európskeho ...Zdieľať
Foto: TASR/AP
Brusel/Štrasburg 13. apríla (TASR) - Európsky parlament (EP) dnes na základe odporúčaní výboru EP pre kontrolu rozpočtu schválil nominantov zo Slovenska, Českej republiky, Lotyšska a Slovinska na posty členov Európskeho dvora audítorov.


Kandidáta z Poľska však zamietol. Maltský nominant Anthony Abela po negatívnom stanovisku výboru EP svoju kandidatúru ešte pred dnešným plenárnym hlasovaním stiahol. Konečné rozhodnutie o jednotlivých nominantoch zostáva teraz v rukách Rady EÚ (ministri členských štátov EÚ).

Kandidáti, ktorí boli schválení plénom Európskeho parlamentu, sú Ladislav Balko zo Slovenska (328 hlasov za, 317 proti, 52 poslancov sa zdržalo), Jan Gregor z Českej republiky, Mihalis Kozlovs z Lotyšska a Samo Jereb zo Slovinska. Proti poľskému kandidátovi Januszovi Wojciechowskému hlasovalo 358 poslancov, 288 ho podporilo a 48 sa zdržalo.

Pred dnešným plenárnym hlasovaním sa 15. marca všetci kandidáti zúčastnili verejného vypočutia na pôde výboru EP pre kontrolu rozpočtu, ktorý vtedy popri nominantoch Malty a Poľska odporučil zamietnuť aj nominanta zo Slovenska.

Členovia Európskeho dvora audítorov sú menovaní na obdobie šiestich rokov. Rada EÚ po konzultácii Európskeho parlamentu rozhoduje o menovaní členov na základe návrhov jednotlivých členských štátov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
T. Drucker je s programovým vyhlásením vlády spokojný
<< predchádzajúci článok
V Španielsku zatkli muža, ktorý dal zbrane útočníkovi z Paríža