09. októbra 2007

Extraliga - Poprad - Liptovský Mikuláš

HK Aquacity ŠKP Poprad - MHk 32 Liptovský Mikuláš 1:0 (1:0, 0:0, 0:0) Gól: 9. Ficko (M. Haščák, Lapšanský) Vylúčení: 3:7 na 2 min, navyše: Vrbata 5+DKZ za napadnutie - Hovorka 10 min za nešp. správanie, ...

HK Aquacity ŠKP Poprad - MHk 32 Liptovský Mikuláš 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Gól: 9. Ficko (M. Haščák, Lapšanský)
Vylúčení: 3:7 na 2 min, navyše: Vrbata 5+DKZ za napadnutie - Hovorka 10 min za nešp. správanie, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška - M. Novák, Brath, 1275 divákov

Poprad: Melicherčík - Turoň, Michal Segľa, Kasík, Dora, Korenko, Bambúch, Svitana, Fabian - Kroták, Jarolín,
D. Vrbata - Halaj, Jabrocký, Jasovský - Piatak, Buc, V. Král - Lapšanský, Marcel Haščák, Ficko
L. Mikuláš: Falter - M. Droppa, Hyben, D. Rehák, Grman, Petran, M. Školiak, Rúfus, Smolka - F. Zúbek, Holečko, Blaščík - Pupák, Hovorka, Pohanka - Kriška, Róbert Huna, Richard Huna - Macík, Bulík, M. Oravec

Po úvodných zoznamovacích minútach ako prví udreli domáci, keď po obliehaní bránky vsietil svoj prvý extraligový gól mladý Ficko. Neskôr sa ukázalo, že to bol jediný a rozhodujúci presný zásah zápasu.
Vo vlažnom tempe sa veľa gólových šancí nezrodilo. V 13. min sa však vyznamenal Falter, ktorý zneškodnil tutovku Jarolína. Mladý štvrtý útok domácich bol pri chuti a len šťastie zachránilo Liptákov od druhého gólu, keď puk z hokejky Lapšanského tesne minul bránku ležiaceho Faltera. Do prostrednej časti prišli oba tímy ako vymenené a na ľade začali dominovať Liptáci, ktorí zatlačili domácich, avšak bez gólového efektu. V 28. min hostia premárnili obrovskú šancu na vyrovnanie, keď najskôr Grmanova strela skončila na žŕdke a ani dve následné dorážky nestačili hosťom na to, aby prekonali ležiaceho Melicherčíka. V 30. min nájazd dvoch na jedného zakončil Bulík len do popradského brankára. V miestami podpriemernom extraligovom zápase sa Popradčania do vážnejších šancí dostali až v závere tretiny počas 100-sekundovej presilovej hry.
V záverečnej tretine to bol zase Poprad, ktorý prebral opraty zápasu. Falter sa musel obracať a vyriešil viacero nebezpečných situácií. Na druhej strane Melicherčík len s námahou kryl príklep Pupáka. V 50. min sa neujala ani strela Lapšanského spomedzi kruhov a o dve minúty nato vychytal Falter aj nájazd Jabrockého. V záverečných minútach však namiesto vygradovania prišlo herné trápenie na oboch stranách sprevádzané občasným piskotom nespokojných divákov.