09. októbra 2007

Extraliga - Martin - Skalica

MHC Martin - HK 36 Skalica 5:3 (3:1, 1:2, 1:0) Góly: 3. Važan (Vantroba, S. Hriňa), 7. Vantroba (Koložváry), 10. Dzerinš (Markovič), 23. Markovič (Dzerinš), 55. M. Beran (Říha, Török) - 20. M. Ivičič (Pálffy, R. Školiak), ...

MHC Martin - HK 36 Skalica 5:3 (3:1, 1:2, 1:0)

Góly: 3. Važan (Vantroba, S. Hriňa), 7. Vantroba (Koložváry), 10. Dzerinš (Markovič), 23. Markovič (Dzerinš), 55. M. Beran (Říha, Török) - 20. M. Ivičič (Pálffy, R. Školiak), 24. J. Mikúš (Pálffy, R. Hartmann), 31. Hollý (Pálffy, Šátek)
Vylúčení: 5:7 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kupuš - Orolín, Tvrdoň, 2900 divákov

Martin: Lakosil - J. Polák, Klepáč, Vantroba, S. Hriňa, Šimka, I. Ďatelinka, Themar - Říha, M. Beran, Török - Podstavek, Koložváry, Važan - Dzerinš, Mihálik, Markovič - Pokrivčák, Tabaček, Trokan
Skalica: Rybár (7. Kučera) - V. Vlk, Gründling, M. Ivičič, Gula, Škadra, Šille, Škápik - Pálffy, J. Mikúš, R. Hartmann - Kocák, R. Školiak, D. Pašek - T. Višňovský, Hollý, Šátek - Hrtús, Horský, Malík

Martin v prvých desiatich minútach zápasu spustil na skalickú bránku uragán. Hostia vtedy pôsobili dojmom, akoby ešte sedeli v autobuse. V tretej minúte domáci využili presilovku, keď Važan presne mieril do odkrytej bránky Záhorákov - 1:0. V 7. min sotva sa hosťujúci hráč vrátil z trestnej lavice, pálil obranca Vantroba z prvej a bolo 2:0. Po tomto údere sa do bránky Skalice postavil Kučera, ktorý nahradil nešťastného Rybára. V 10. min sa dôrazom pred bránkoviskom súpera blisol Dzerinš - 3:0. Už vtedy si Skalica zobrala time-out. Hostia v prvej tretine veľa vody nenamútili, no napriek tomu 40 sekúnd pred odchodom do kabín využili svoju presilovku, po strele M. Ivičiča bolo 3:1. V 23. min si Markovič lišiacky nakorčuľoval na súperovu modrú čiaru a mazácky premenil svoj blafák do bekhendu - 4:1. Martinskú nekoncentrovanosť však už o 35 sekúnd neskôr využil na korekciu skóre Mikúš. V 31. mal Lakosil deravé betóny, čím nepohrdol Hollý a zápas sa tým zdramatizoval - 4:3. V tretej tretine bola hra vyrovnaná, domáci si strážili jednogólový náskok, ale využili každú príležitosť na nebezpečný protiútok. Najmä prvý skalický útok bol nebezpečný, ale ani on už nedokázal prekonať Lakosila, ktorý tak odčinil svoju chybu pri treťom hosťujúcom góle. Rozuzlenie zápasu prišlo v 55. min, keď Beran po rýchlej akcii pečatil výsledok. Martin napokon mohol vyhrať ešte vyšším rozdielom, ale Markovič v 58. min trafil iba žŕdku hosťujúceho mužstva.