Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

25. decembra 2006

Federer túži po triumfe v Paríži, motivácia mu nechýbaMužská svetová tenisová jednotka Roger Federer chce vo svojom tohtoročnom víťaznom ťažení pokračovať aj v roku 2007. "Motivácia pre mňa nikdy nebola problémom a nebude ani v nasledujúcich rokoch. ...Zdieľať
BAZILEJ 25. decembra (WEBNOVINY) - Mužská svetová tenisová jednotka Roger Federer chce vo svojom tohtoročnom víťaznom ťažení pokračovať aj v roku 2007. "Motivácia pre mňa nikdy nebola problémom a nebude ani v nasledujúcich rokoch. Snívam svoj sen a dúfam, že to potrvá čo najdlhšie," vyhlásil 25-ročný Federer, ktorý žije v Bottmingene spolu s bývalou tenistkou, slovenskou rodáčkou Miroslavou Vavrinecovou.

Novú sezónu začne 8. januára na turnaji AAMI Classic v austrálskom Kooyongu, ktorý bude pre neho súčasne aj prípravou na obhajobu titulu na Australian Open v Melbourne. Jedným z Federerových cieľov v roku 2007 je aj triumf na French Open v Paríži. Jedine tento turnaj zo štvorice s prívlastkom grandslamový ešte nikdy v kariére nevyhral. "Ak by mi to vyšlo, potom by sa môj dávny sen stal konečne skutočnosťou," poznamenal deväťnásobný grandslamový šampión. "Za najdôležitejší turnaj však považujem Wimbledon, ktorý svojho času zmenil môj život a urobil zo mňa takého človeka, ako som v súčasnosti."
Švajčiarsky tenista však má aj ďalšie plány - Davisov pohár a olympijské hry v roku 2008 v Pekingu. "To sú dve podujatia, ktoré som okrem parížskeho turnaja tiež ešte nikdy nevyhral," skonštatoval Federer.

SITA,AFP,AP


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Kolník sa po mesačnej pauze vrátil do zápasového kolotoča
<< predchádzajúci článok
Pršo je zranený, opäť sa črtá šanca pre Filipa Šeba