21. januára 2015

Federera nezastavila ani včela, Murray nestratil set

roger federer Medzi mužmi uspeli v 2. kole bez straty setu trojnásobný finalista tohto podujatia Andy Murray aj Britovým niekdajším členom realizačného tímu Danim Vallverdum ako koučom disponujúci Čech Tomáš Berdych.

MELBOURNE 21. januára (WEBNOVINY) - Švajčiarsky tenista Roger Federer podľa očakávania postúpil do 3. kola dvojhry mužov na Australian Open v Melbourne. Federer nasadený ako druhý zdolal Taliana Simoneho Bolelliho 3:6, 6:3, 6:2, 6:2.

Zápas trval 129 minút a mal zaujímavú koncovku. Bolelli (48. v rebríčku ATP) za stavu 1:5 vo štvrtom sete odvrátil slávnemu súperovi pri svojom podaní tri mečbaly, jeden z nich aj pomocou "jastrabieho oka" vo chvíli, keď mu už diváci tlieskali k úspešnému ukončeniu zápasu. Favorit napokon využil štvrtú mečbalovú možnosť a prvú pri svojom servise.

Obrazom: Najkrajšie momenty z tretieho dňa Australian Open

Bolleli vzal prvýkrát set Federerovi

Federer sa predviedol 36 víťaznými údermi a 5 využitými brejkovými príležitosťami. Dvadsaťdeväťročný Bolelli prehral s Federerom aj štvrtý zápas v kariére, ale prvýkrát mu vzal set. "Až do polovice tretieho setu som sa obával, musel som ísť naplno. Súper hral dovtedy veľmi dobre. Som rád, že mám tento zápas za sebou," uviedol Federer v prvom pozápasovom interview na dvorci.

Obrazom: Rybáriková uhrala dva gemy, na Australian Open skončili Kližan aj Lacko

Triumf nad Bolellim bol v podaní Federera 1002. víťazným zápasom na hlavnom mužskom okruhu v kariére, v tomto roku má bilanciu 7:0. V stredu ho nezastavila nezastavila ani inzultácia zo strany miestnej fauny. "Akoby ma poštípala včela. Nikdy predtým som takýto typ bolesti nepocítil. Našťastie, napokon to nebolo až také zlé," cituje Švajčiara twitterové konto podujatia.

Naďalej platí, že 33-ročný Federer dosiahol postup aspoň do 3. kola v Melbourne vo všetkých svojich vystúpeniach. To aktuálne je pre bazilejského rodáka šestnáste v nepretržitom slede od roku 2000. Sedemnásťnásobný grandslamový šampión Federer má v bohatej zbierke úspechov štyri tituly z Australian Open (2004, 2006, 2007, 2010) a môže sa stať druhým mužom histórie s minimálne piatimi. Austrálčan Roy Emerson vyhral úvodný grandslamový turnaj sezóny celkovo šesťkrát.

Postúpili aj Murrya a Berdych

Medzi mužmi uspeli v 2. kole bez straty setu trojnásobný finalista tohto podujatia Andy Murray aj Britovým niekdajším členom realizačného tímu Danim Vallverdum ako koučom disponujúci Čech Tomáš Berdych, ktorý sa v utorok stihol zasnúbiť s Ester Sátorovou.

Úradujúci olympijský šampión z Londýna 2012 Murray prevýšil domáceho Marinka Matosevica 6:1, 6:3, 6:2 a vyzve ho Portugalčan Joao Sousa, ktorý v stredu profitoval z odstúpenia Martina Kližana. Berdych si poradil s rakúskym veteránom Jürgenom Melzerom, teraz kvalifikantom, 7:6 (0), 6:2, 6:2. Medzi najlepšími 32 bude čeliť Srbovi Viktorovi Troickému.

Výsledky stredajších stretnutí 2. kola hlavnej súťaže dvojhry na Australian Open
(19. januára - 1. februára, celková dotácia 40 miliónov AUD, tvrdý povrch Plexicushion vonku)

Dvojhra mužov - 2. kolo:

Grigor Dimitrov (Bul.-10) - Lukáš Lacko (SR) 6:3, 6:7 (10), 6:3, 6:3
Roger Federer (Švaj.-2) - Simone Bolelli (Tal.) 3:6, 6:3, 6:2, 6:2
Joao Sousa (Portug.) - Martin Kližan (SR-32) 4:6, 7:6 (4), 6:4, 1:0 - skreč, Kližan odstúpil
Andy Murray (V. Brit.-6) - Marinko Matosevic (Aus.) 6:1, 6:3, 6:2
Tomáš Berdych (ČR-7) - Jürgen Melzer (Rak.) 7:6 (0), 6:2, 6:2
Kevin Anderson (JAR-14) - Ričardas Berankis (Litva) 6:2, 6:2, 7:6 (3)
Marcos Baghdatis (Cypr.) - David Goffin (Belg.-20) 6:1, 6:4, 4:6, 6:0
Richard Gasquet (Fr.-24) - James Duckworth (Aus.) 6:2, 6:3, 7:5
Viktor Troicki (Srb.) - Leonardo Mayer (Arg.-26) 6:4, 4:6, 6:4, 6:0