21. januára 2015

Stopka aj pre Kližana, zápas 2. kola so Sousom skrečoval

Slovenský tenista Martin Kližan si oblieva tvár vodou v zápase 2. kola mužskej dvojhry proti Portugalčanovi Joaovi Sousovi na grandslamovom turnaji Australian Open v Melbourne 21. januára 2015. Foto: TASR/AP

Melbourne 21. januára (TASR) - Slovenský tenista Martin Kližan neuspel v 2. kole dvojhry na grandslamovom turnaji Australian Open v Melbourne. Zápas proti Portugalčanovi Joaovi Sousovi skrečoval za stavu 6:4, 6:7 (4), 4:6, 0:1 vo štvrtom sete.

Zverenec trénera Martina Damma mal duel dobre rozohratý, v druhom dejstve mal brejk k dobru, no Sousa si vynútil tajbrejk, vyrovnal na 1:1 na sety a prevzal opraty stretnutia do svojich rúk. Kližana postupne chytali kŕče, po prehratom treťom sete zamieril do šatne a po strate podania v úvode štvrtého dejstva sa vzdal.