Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

30. júna 2010

Fico neprišiel na rokovanie o ochrannom valeDosluhujúci premiér Robert Fico neprišiel k prezidentovi Ivanovi Gašparovičovi diskutovať spolu s ...Zdieľať
gasparovic Dosluhujúci premiér Robert Fico neprišiel k prezidentovi Ivanovi Gašparovičovi.

Foto:
BRATISLAVA 30. júna (WEBNOVINY) - Dosluhujúci premiér Robert Fico neprišiel k prezidentovi Ivanovi Gašparovičovi diskutovať spolu s budúcou predsedníčkou vlády Ivetou Radičovou o postoji Slovenska k podpísaniu európskeho stabilizačného nástroja, tzv. ochranného valu. Stretnutie zorganizovala hlava štátu.

"Na poslednú chvíľu mi pán premiér oznámil, že na toto stretnutie nepríde. Mrzí ma to," povedal novinárom Gašparovič. Podľa neho Slovensko môže podpísaním respektíve odmietnutím ochranného valu získať alebo stratiť dobrú pozíciu v Európskej únii.

"Nikdy by som neprijímala rozhodnutie proti záujmom Slovenska," povedala po stretnutí Radičová. Politický proces dohody o ochrannom vale považuje za nezvratný. V krátkom čase po vymenovaní je podľa nej nová vláda pripravená ísť rokovať do Bruselu a zaoberať sa záležitosťou aj na pôde Národnej rady SR.

Na diskusiu o postoji SR k ochrannému valu po voľbách vyzýval štyri stredopravé strany práve Fico, ktorý dnes na rokovanie nedorazil.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
EK navrhuje prísnejšie rozpočtové pravidlá
<< predchádzajúci článok
SNS nezablokuje parlament pri nástupe náhradníkov

Fico neprišiel na rokovanie o ochrannom vale - diskusné fórum čitateľov