Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

12. júna 2010

Ficovej manželke nevydali hlasovací lístok SmeruPremiérovej manželke Svetlane Ficovej vydali vo volebnej miestnosti na Základnej škole Alexandra Dubčeka na Majerníkovej ulici v Bratislave obálku, ktorá ...Zdieľať
volby Ilustračné foto SITA/Dušan Hein

BRATISLAVA 12. júna (WEBNOVINY) - Premiérovej manželke Svetlane Ficovej vydali vo volebnej miestnosti na Základnej škole Alexandra Dubčeka na Majerníkovej ulici v Bratislave obálku, ktorá neobsahovala hlasovací lístok Smeru-SD. "Považujem za zlý žart, že v kôpke lístkov, ktoré prevzala moja manželka, nebol hlasovací strany Smer-SD," reagoval predseda vlády a predseda Smeru-SD Robert Fico. Podľa predsedníčky volebnej komisie tohto okrsku Evy Nakládalovej išlo o náhodu. Vylúčila, že túto obálku mala dostať zámerne Ficova manželka, vraj si ju mohol zobrať hocikto. Členovia komisie pripísali udalosť veľkému pohybu ľudí v miestnosti, vzhľadom na očakávaný príchod premiéra. Svetlane Ficovej dodatočne vydali chýbajúci lístok a riadne odvolila.

Premiér nekomentoval, či podá podnet na Ústrednú volebnú komisiu. Na mieste bol člen Ústrednej volebnej komisie za SDĽ Ivan Weiss. Povedal, že odkontroloval desiatky kôp a nikde inde tento lístok nechýbal. "Z môjho pohľadu muselo dôjsť k manipulácii zo strany pani Ficovej," poznamenal Weiss. Považuje to za ďalší Ficov "spôsob, ako zo seba urobiť obeť". Priamo v miestnosti čakalo na Fica množstvo novinárov, pred školou vedenie SDĽ a skupina mladých s tričkami s jeho preškrtnutým portrétom.

"Chceme sa premiéra spýtať, prečo v posledných dňoch volebnej kampane na nás vyťahoval také špinavé veci," povedala pred Ficovým príchodom podpredsedníčka SDĽ Alena Savkaničová. Predstavitelia SDĽ mali na sebe stranícke tričká, bol medzi nimi aj ich predseda Marek Blaha. Mali tiež transparent s textom: "Chceme Slovensko, ktoré funguje pre každého! Nielen pre politikov a podnikateľov!" Fico s nimi napokon pre nepredvídané okolnosti nediskutoval.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V Korni prilákajú voličov možno aj svinské hody
<< predchádzajúci článok
Na Fica čaká pred volebnou miestnosťou vedenie SDĽ

Ficovej manželke nevydali hlasovací lístok Smeru - diskusné fórum čitateľov

normálna sabotáž12.6. 17:58:08