Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

28. marca 2012

Fidel Castro sa stretne s pápežom Benediktom XVI.Bývalý kubánsky prezident Fidel Castro sa rád stretne s pápežom Benediktom XVI., ktorý je na návšteve Kuby. Revolučný vodca to napísal v článku na oficiálnej internetovej stránke Cubadetabe.Zdieľať
bez nazvu HAVANA 28. marca (WEBNOVINY) - Bývalý kubánsky prezident Fidel Castro sa rád stretne s pápežom Benediktom XVI., ktorý je na návšteve Kuby. Revolučný vodca to napísal v článku na oficiálnej internetovej stránke Cubadetabe.


"Rád sa stretnem s jeho excelenciou, pápežom Benediktom XVI., tak ako som sa stretol s Jánom Pavlom II.," napísal 85-ročný Castro, ktorý prijal predchádzajúceho pontifa v roku 1998. Benedikt XVI. sa má s Fidelom Castrom stretnúť na omši pod otvoreným nebom, ktorú odslúži v stredu na Námestí revolúcie v Havane na záver svojej návštevy.

V utorok sa Benedikt XVI. stretol s jeho bratom, prezidentom Raúlom Castrom, ktorý stojí na čele Kuby od roku 2006. Hovoril aj s viceprezidentom Marinom Murillom, ktorý odmietol úvahy o tom, že vláda chystá zavedenie rozsiahlych politických reforiem.

Nepriamo tak reagoval aj na slová pápeža Benedikta XVI., ktorý v utorok vyzval na "väčšiu otvorenosť" režimu na ostrove slobody.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V trnavskej automobilke PSA bude dočasne pracovať 150 Čechov
<< predchádzajúci článok
Dlhová kríza v Európe ustupuje, tvrdí Dudley

Fidel Castro sa stretne s pápežom Benediktom XVI. - diskusné fórum čitateľov