Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

16. júla 2010

Figeľ odvolal predsedu NDS Igora ChomuMinister dopravy, pôšt a telekomunikácií SR Ján Figeľ odvolal z funkcie predsedu a člena predstavenstva Národnej diaľničnej spoločnosti, a.s. (NDS) ...Zdieľať
igor choma Igor Choma

Foto: SITA/Nina Bednáriková
BRATISLAVA 16. júla (WEBNOVINY) - Minister dopravy, pôšt a telekomunikácií SR Ján Figeľ odvolal z funkcie predsedu a člena predstavenstva Národnej diaľničnej spoločnosti, a.s. (NDS) Igora Chomu. Ako ďalej agentúru SITA informoval hovorca ministra Martin Krajčovič, o odvolaní z funkcie rozhodol Figeľ 15. júla s účinnosťou od 16. júla.

Choma ako novozvolený poslanec parlamentu za Smer-SD sa musel vzdať postov v diaľničnej spoločnosti do 30 dní od okamihu, ako 8. júla zložil poslanecký sľub. Vyplýva to z ústavného zákona o výkone funkcií verejných funkcionárov. Choma je na čele NDS od 17. októbra roka 2006.

Predsedu predstavenstva, ktorý je zároveň generálnym riaditeľom spoločnosti, volí valné zhromaždenie. Po nástupe novej stredopravej vládnej koalície sa očakáva, že štát ako akcionár postupne vykoná personálne zmeny v štátnych akciových spoločnostiach. Štát vlastní v NDS 100 % akcií, práva a povinnosti akcionára v nej vykonáva ministerstvo dopravy prostredníctvom ministra.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Virologický ústav SAV zachraňuje vzorky
<< predchádzajúci článok
Ministerstvo financií menilo vedenie Tiposu

Figeľ odvolal predsedu NDS Igora Chomu - diskusné fórum čitateľov