18. apríla 2006

Finále extraligy - Žilina si vynútila siedmy zápas

Hokejisti Žiliny vyhrali v šiestom finálovom stretnutí hokejovej T-com extraligy nad Popradom až po predĺžení 2:1 a vynútili si tak rozhodujúci siedmy zápas. Ten sa hrá o tri dni (v piatok 21. apríla) ...

ŽILINA 18. apríla (WN/SITA) - Hokejisti Žiliny vyhrali v šiestom finálovom stretnutí hokejovej T-com extraligy nad Popradom až po predĺžení 2:1 a vynútili si tak rozhodujúci siedmy zápas. Ten sa hrá o tri dni (v piatok 21. apríla) v Poprade. Zverenci trénera Jána Šterbáka boli v celom zápase lepším tímom, no v zakončení dlho stroskotávali na výborne chytajúcom Kožuchovi. Skóre duelu otvoril už v 7. min hosťujúci kanonier Kroták, za domácich dokázal v riadnom hracom čase odpovedať v 36. min Kontšek. V predĺžení potom rozhodol svojím prvým gólom vo finálovej sérii domáci obranca Kusovský.

MsHK Žilina - HK Tatravagónka ŠKP Poprad 2:1 (0:1, 1:0, 0:0 - 1:0) po predĺžení, stav série: 3:3

Góly: 36. Kontšek (I. Droppa, Nádašdi), 64. Kusovský (Jabrocký, Krajčí) - 7. Kroták (Pavličko, Javín), vylúčenia: 2 - 9 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodcovia: D. Konc, Jonák - Mášik, M. Novák, 6283 divákov

Žilina: Lipovský - I. Droppa, Nádašdi, Kusovský, Ficenc, Škorvánek, Dlouhý - Krajčí, S. Gron, Kontšek - Gálik, Jabrocký, Kokavec - Špilár, Hreus, V. Král - Oravec, R. Rehák, Verčík

Poprad: Kožuch - Michal Segľa, Javín, Kumstát, Fabian, Bambúch, Vorobel - Škovira, Kroták, Pavličko - Juraj Faith, Halaj, Kubenko - J. Kopecký, Piatak, Tomášek