Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

05. júla 2013

Firma na východe ponúka prácu, pýta dotáciuSpoločnosť Michatek plánuje v Michalovciach rozšíriť svoju výrobu. Za približne 5,7 mil. eur chce investor postaviť v priemyselnom parku novú výrobnú halu, v ktorej chce vyrábať ...Zdieľať
zamestnanec BRATISLAVA 5. júla (WEBNOVINY) - Spoločnosť Michatek plánuje v Michalovciach rozšíriť svoju výrobu.


Za približne 5,7 mil. eur chce investor postaviť v priemyselnom parku novú výrobnú halu, v ktorej chce vyrábať ventilátorové kolieska, rámy prístrojov či ohrevné zásuvky. Vzniknúť by malo 80 nových pracovných miest.

Firma už požiadala Ministerstvo hospodárstva SR (MH) o poskytnutie investičných stimulov vo výške 2,8 mil. eur.

Investičnú pomoc žiada investor od štátu vo forme dotácie na obstaraný dlhodobý majetok vo výške 250 tisíc eur, vo forme príspevku na vytvorenie nového pracovného miesta v objeme 800 tisíc eur. Zvyšok štátnej pomoci chce investor čerpať vo forme úľavy na dani z príjmov.

Požadovaná investičná pomoc na jedného pracovníka predstavuje viac ako 35 tisíc eur. Ministerstvo hospodárstva navrhuje vláde schváliť pre investora požadovanú investičnú pomoc.

“Požadovaná investičná pomoc spĺňa definičné znaky investičnej pomoci, cieľom ktorej je rozšírenie výroby vybudovaním novej výrobnej haly určenej na produkciu výrobkov zo strekovacích lisov na plasty, nové komponenty a diely pre výrobcov kuchynských zariadení a spotrebičov,“ uviedol rezort hospodárstva. Investor sľubuje pre nových pracovníkov priemernú mesačnú hrubú mzdu na úrovni 950 eur.

S realizáciou investičného projektu chce spoločnosť Michatek začať už v tomto roku. Ukončenie realizácie je naplánované o rok neskôr. Po rozšírení výroby bude firma v Michalovciach vyrábať milión kusov ventilátorových koliesok, 50 tisíc kusov rámov prístrojov a 100 tisíc kusov ohrevných zásuviek. Približne 90 % produkcie pôjde na export.

Spoločnosť Michatek vznikla na Slovensku v roku 2004. Hlavným odberateľom produkcie firmy pôsobiacej v Michalovciach bude nemecká spoločnosť BSH, ktorá vyrába domáce spotrebiče a Gronbach v Rakúsku. Spoločnosť Mikatech vlastní firma Gronbach Forschungs – und Entwicklungs GmbH so sídlom v Rakúsku.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Prokuratúra žiada pre oponenta Vladimira Putina roky väzenia
<< predchádzajúci článok
Mladík núkal cudzinca marihuanou, hrozí mu desať rokov

Firma na východe ponúka prácu, pýta dotáciu - diskusné fórum čitateľov