02. marca 2013

Francúzi ovládli severskú kombináciu dvojíc na MS

Víťazmi sobotňajšej súťaže dvojíc v severskej kombinácii na 51. majstrovstvách sveta v klasických lyžiarskych disciplínach v talianskom Val di Fiemme sa stali Francúzi Sébastien Lacroix a Jason ...

jason lamy chappuis VAL DI FIEMME 2. marca (WEBNOVINY) - Víťazmi sobotňajšej súťaže dvojíc v severskej kombinácii na 51. majstrovstvách sveta v klasických lyžiarskych disciplínach v talianskom Val di Fiemme sa stali Francúzi Sébastien Lacroix a Jason Lamy-Chappuis.

Druhú pozíciu obsadili s vyše 16-sekundovým odstupom Rakúšania Wilhelm Denifl s Bernhardom Gruberom a tretí skončili nemeckí reprezentanti Tino Edelmann a Bernhard Gruber, ktorí viedli po skokanskej časti. Slovensko nemalo v pretekoch zastúpenie.

Lamy-Chappuis získal cenný kov v každej zo štyroch diciplín na MS 2013, v individuálnych pretekoch na strednom mostíku a ako člen štafety v súťaži družstiev bol na najvyššom stupienku, na veľkom mostíku skončil tretí.