Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

16. augusta 2019

Gelnický jarmok v piatok otvára v poradí svoj 28. ročníkIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR/Pavol Remiaš
Gelnica 16. augusta (TASR) – Tradičný Gelnický jarmok sa v centre dolného Spiša začína v piatok. Ide o najnavštevovanejšie podujatie v Gelnici, súčasťou ktorého sú kultúrny program či desiatky stánkov predajcov s rozmanitým tovarom. Nechýbajú ani stánky s občerstvením a kolotoče.


V poradí ide o 28. ročník podujatia. Tak ako vlani, kultúrny program sa uskutoční na pódiu pri Priemyselnom parku. „V piatok o 14.00 h sa o úvod postará ľudová hudba Breziny z Prakoviec. O 14.30 h sa uskutoční slávnostné oceňovanie pri príležitosti storočnice Červeného kríža na Slovensku, potom bude pódium opäť patriť hudobníkom z Prakoviec. Pred slávnostným otvorením jarmoku, ktoré bude o 16.00 h, sa uskutoční sprievod mestom,“ uviedol pre TASR primátor Gelnice Dušan Tomaško s tým, že po otvorení bude nasledovať odovzdávanie ceny mesta a ceny primátora mesta.

Ako pripomenul, cenu primátora už tradične získavajú ľudia za celoživotnú prácu pri odchode do dôchodku. Cena mesta sa udeľuje za významný prínos pri rozvoji mesta. Tohto roku ju získa 26 ľudí a organizácií.

Následne budú jarmočné oslavy pokračovať skupinou Hitmania a spevákom Martinom Harichom. Piatkový program zavŕši formácia Elán tribute.

V sobotu (17. 8.) o 14.00 h na návštevníkov Gelnického jarmoku čaká Country festival, na ktorom sa predstaví dohromady sedem tanečných skupín. Predstaví sa aj skupina Pasia a o 19.00 h je naplánovaný koncert Queenmanie. „Peter Pačut je svetovo uznávaným imitátorom Freddieho Mercuryho. O dve hodiny neskôr už hudobný program jarmoku ukončí Katka Knechtová,“ dodal Tomaško.

Po oba jarmočné dni sa na amfiteátri uskutočnia diskotéky. Sprievodnou akciou bude už tradične aj Hnilecká výstava drobných zvierat. Bodkou za tohtoročným Gelnickým jarmokom bude nedeľňajšia (18. 8.) slávnostná svätá omša v rímskokatolíckom kostole.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
R. Kaliňák naďalej trvá na nevine slovenskej strany v únose Vietnamca
<< predchádzajúci článok
Rakúska strana ÖVP chce zakázať politický islam

Gelnický jarmok v piatok otvára v poradí svoj 28. ročník - diskusné fórum čitateľov