Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

29. februára 2024

Generálna prokuratúra sa „intenzívne“ pripravuje na zrušenie špeciálnej prokuratúry, vyhlásil ŽilinkaOrgány prokuratúry sa intenzívne pripravujú na implementáciu zákonov spojených so zrušením Úradu špeciálnej prokuratúry. V stanovisku to uviedol ...Zdieľať
zilinka 676x406 29.2.2024 (SITA.sk) - Orgány prokuratúry sa intenzívne pripravujú na implementáciu zákonov spojených so zrušením Úradu špeciálnej prokuratúry. V stanovisku to uviedol generálny prokurátor Maroš Žilinka s tým, že plne rešpektuje rozhodnutie Ústavného súdu SR o nepozastavení účinnosti zrušenia ÚŠP. Ku dňu nadobudnutia účinnosti schválených zmien bude podľa generálneho prokurátora táto zmena vykonaná.


„Po realizácii zmien bude verejnosť informovaná o komplexných opatreniach prijatých na zabezpečenie plnenia úloh prokuratúry," doplnil Žilinka.Ústavný súd SR vo svojom uznesení nepozastavil časť novely Trestného zákona, ktorá ruší Úrad špeciálnej prokuratúry. Ten by tak mal skončiť k 20. marcu.
Zdroj: SITA.sk - Generálna prokuratúra sa „intenzívne“ pripravuje na zrušenie špeciálnej prokuratúry, vyhlásil Žilinka © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Slovensko zaostáva v mnohých cieľoch udržateľného rozvoja. Problematická je kvalita vzdelávania, výskum aj zelená ekonomika
<< predchádzajúci článok
Ministrov vítali na výjazdovom rokovaní v Košiciach protestujúci. Nespokojnosť prišli ľudia vyjadriť aj v Michalovciach (video+foto)