Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

30. mája 2006

Gisele Bündchenová bude bojovať za záchranu rieky XinguDo kampane na záchranu tropických pralesov na brehoch rieky Xingu v povodí Amazonky sa zapojila nová bojovníčka - modelka Gisele Bündchenová. Podľa informácii na jej osobnej webovej stránke ...Zdieľať

RIO DE JANEIRO 30. mája (WN/SITA/AP) - Do kampane na záchranu tropických pralesov na brehoch rieky Xingu v povodí Amazonky sa zapojila nová bojovníčka - modelka Gisele Bündchenová. Podľa informácii na jej osobnej webovej stránke spolupracuje so Socioenviromentálnym inštitútom v kampani "Y Ikatu Xingu," čo v reči domorodého indiánskeho kmeňa Kamaiura znamená "čistá a dobrá voda Xingu." Modelka sa kampaňou "snaží svetu povedať, že voda v povodí Amazonky je v nebezpečenstve," oznámila v pondelok spravodajská agentúra Kaxi Amazon. Rieka Xingu meria asi 2 700 kilometrov a tečie v južnej časti povodia Amazonky. Farmári a ťažobné spoločnosti tu vo veľkom likvidujú stromy a spôsobujú znečistenie rieky, čo ohrozuje 35 miest na jej toku.

Bündchenová si vybudovala v módnom svete vynikajúce meno predvádzaním modelov Christian Dior, Bulgari, Versace, Dolce & Gabbana a Victoria's Secret.

FOTO:SITA/AP


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Zomrela herečka RND Katarína Kolníková
<< predchádzajúci článok
Pri výbuchu v chemickej továrni v Srbsku zahynuli štyria ľudia

Gisele Bündchenová bude bojovať za záchranu rieky Xingu - diskusné fórum čitateľov