Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

25. decembra 2012

Gitarista Mike Scaccia zomrel priamo na pódiuVo veku 47 rokov zomrel Mike Scaccia, gitarista metalových kapiel Ministry a Rigor Mortis. Hudobník na sobotnom vystúpení v Texase dostal infarkt priamo na pódiu. Okamžite ho ...Zdieľať
mike scaccia BRATISLAVA 25. decembra (WEBNOVINY) - Vo veku 47 rokov zomrel Mike Scaccia, gitarista metalových kapiel Ministry a Rigor Mortis.


Hudobník na sobotnom vystúpení v Texase dostal infarkt priamo na pódiu.

Okamžite ho previezli do nemocnice, no už bolo neskoro. Spevák Ministry Al Jourgensen Scacciovu smrť potvrdil prostredníctvom webstránky skupiny.

"Práve som prišiel o svojho mladšieho brata a najlepšieho priateľa. Mikey bol nielen najlepším gitaristom v hudobnej histórii, ale i veľmi, veľmi dôležitou súčasťou našej rodiny a ja som dnes prišiel o obrovský kus svojho srdca," priznal.

Rodák z New Yorku Mike Scaccia založil kapelu Rigor Mortis v roku 1983. V Texase, kde skupina vznikla, sa jej členovia stali priekopníkmi trashmetalu. V roku 1989 Al Jourgensen pozval Scacciu do Ministry, kde si zahral aj na ich komerčne najúspešnejšom albume Psalm 69: The Way to Succeed and the Way to Suck Eggs (1992).

V ostatných rokoch spolupracoval s oboma kapelami. Podieľal sa na comebackovom albume Ministry s názvom Relapse (2012) a spolu s Rigor Mortis tiež plánoval vydať novú nahrávku. V minulosti pôsobil aj vo formáciách Revolting Cocks či Lard. Informácie zverejnila webstránka www.bbc.co.uk.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Horoskop na rok 2013 - všetky znamenia - ročný horoskop
<< predchádzajúci článok
Pieseň pre obete futbalovej tragédie ovládla UK Chart