26. marca 2018

Grécka futbalová liga sa po nútenej pauze cez víkend opäť rozbehne

Majiteľ futbalového klubu PAOK Solún Ivan Savvidis vtrhol na hraciu plochu so zbraňou, keď rozhodcovia v nadstavenom čase neuznali jeho tímu gól na 1:0. Foto: TASR/AP
Atény 26. marca (TASR) - Najvyššia grécka futbalová súťaž sa po trojtýždňovej prestávke cez víkend opäť rozbehne. Pauzu nariadila grécka vláda po incidente v šlágri 25. kola medzi PAOK-om Solún a AEK Atény.

"Futbalová liga bude cez víkend pokračovať ďalšími zápasmi," povedal hovorca Superligy Alexis Kougias pre grécke rádio ERA-Sport. Informáciu priniesla agentúra DPA.

Incident sa udial 12. marca, keď pre výtržnosti nedohrali duel PAOK - AEK. Za PAOK nastúpil v druhom polčase aj slovenský reprezentant Róbert Mak. Situácia sa vyhrotila po tom, čo rozhodcovia v nadstavenom čase neuznali gól domácich na 1:0. Na ihrisko následne vtrhli fanúšikovia i prezident PAOK-u Ivan Savvidis, ktorý mal pri sebe aj zbraň. Rozhodca následne zápas ukončil. O deň neskôr grécka vláda nariadila prerušenie súťaže.