Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

16. augusta 2019

Haftarova armáda uskutočnila nálety na letisko západne od TripolisuChalífa Haftar, archívna snímka.Zdieľať
Chalífa Haftar, archívna snímka. Foto: TASR/AP
Tripolis 16. augusta (TASR) - Samozvaná Líbyjská národná armáda pod velením Chalífu Haftara oznámila, že uskutočnila nálety na letisko pri meste Zuwára v severozápadnej časti krajiny. Informovala o tom v noci na piatok tlačová agentúra DPA, ktorá sa odvoláva na vyjadrenie hovorcu Haftarových síl na sieti Facebook, citované portálom Bawábat al-Wasat.


Podľa vyjadrenia zo štvrtkového večera boli terčmi náletov dva sklady na letisku v Zuwáre ležiacej západne od Tripolisu, ktoré slúžili na vypúšťanie tureckých dronov.

Hovorca uviedol, že Haftarove sily tieto sklady zrovnali so zemou, letiskovú dráhu a terminál však ušetrili. Náletom podľa neho predchádzalo zhromažďovanie informácií o pohybe tureckých dronov.

Predpokladá sa, že Haftara podporuje Egypt a Spojené arabské emiráty, zatiaľ čo Turecko a Katar údajne pomáhajú líbyjskej vláde národnej jednoty, s ktorou samozvaná armáda bojuje o kontrolu nad hlavným mestom Tripolis. Boje si od apríla vyžiadali viac než 1100 obetí na životoch a vyhnali z domovov vyše 100.000 civilistov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Jubilejný 50. ročník Zemplínskeho jarmoku prinesie pre každého niečo
<< predchádzajúci článok
KĽDR vypálila do mora dva neidentifikované projektily

Haftarova armáda uskutočnila nálety na letisko západne od Tripolisu - diskusné fórum čitateľov