26. júna 2010

Hanescu napokon s pokutou až 15 tisíc libier

Rumunský tenista Victor Hanescu si za svoje nešportové správanie počas zápasu 3. kola na grandslamovom turnaji vo Wimbledone vyslúžil finančnú pokutu vo výške 15 tisíc ...

victor hanescu Victor Hanescu

Foto: SITA/APLONDÝN 26. júna (WEBNOVINY) - Rumunský tenista Victor Hanescu si za svoje nešportové správanie počas zápasu 3. kola na grandslamovom turnaji vo Wimbledone vyslúžil finančnú pokutu vo výške 15 tisíc libier. Tridsiaty prvý nasadený hráč Hanescu odstúpil z piatkového súboja 3. kola proti Nemcovi Danielovi Brandsovi v piatom sete za stavu 3:0 pre Nemca. Za Hanescovým predčasným ukončením stretnutia bolo nie avizované zranenie, ale opľutie fanúšikov blízko kurtu. Incident sa neskôr dostal na pretras v oficiálnom úrade rozhodcov vo Wimbledone a ten začal s vyšetrovaním.

Rodák z mesta Bukurešť dostal pokutu 7500 libier za nešportové správanie, rovnakú sumu musí Hanescu zaplatiť za "nepreukázanie dostatočného herného úsilia v závere piatkového stretnutia". Rumun sa v priebehu piateho setu sťažoval na zdravotné problémy s nohou či chrbtom. Napokon sa po predvedení viacerých dvojchýb a rozladený po opľutí fanúšikov pri svojom podaní rozhodol predčasne ukončiť duel. Hráč má teraz 10 dní na odvolanie sa voči tomuto trestu.