21. apríla 2013

Hantuchová prehrala s Makarovovou, rozhodne štvorhra

Jekaterina Makarovová - Daniela Hantuchová 6:3, 4:6, 6:4 za 149 minút (40, 48, 61)

Slovenská tenistka Daniela Hantuchová prehrala v druhej nedeľňajšej dvojhre, celkovo štvrtej, s domácou Jekaterinou Makarovovou v rámci víkendového stretnutia Rusko - SR v semifinále svetovej skupiny Pohára federácie 2013 reprezentačných družstiev žien v Moskve za 149 minút 3:6, 6:4, 4:6. V treťom sete pritom viedla 4:2. O postupujúcom do finále napokon rozhodne až štvorhra.

"Mala som brejkbal na 5:3 v druhom sete, nepodarilo sa mi ho však premeniť. Naopak, v treťom sete som prehrávala 2:4, ale našťastie to pre mňa ešte dobre dopadlo. Snažila som sa diktovať hru, niektoré chybičky boli nepríjemné. Spadla som, keď som sa pošmykla, vyviedlo ma to z miery, ale potom mi to aj pomohlo, lebo po pauze na ošetrenie som dosiahla brejk na 4:4. Vo vzájomných zápasoch som zaostávala za Danielou 0:2, na turnajoch som ju teda nezdolala, ale práve toto víťazstvo je veľmi dôležité. Verila som, že sa mi to podarí. Bola som pripravená, že nastúpim, v hre boli rôzne kombinácie. Máme veľmi vyrovnaný tím," povedala 24-ročná 24. hráčka renkingu WTA Makarovová, ktorá nastúpila namiesto Anastasie Pavľučenkovovej. Hrá sa na antuke v hale v Športovom komplexe Krylatské a hostky viedli už len 2:1 po tom, ako na úvod programu druhého dňa Dominika Cibulková podľahla Marii Kirilenkovej za 101 minút 5:7, 1:6.
Cibulková v sobotu zdolala Pavľučenkovovú 5:7, 6:1, 6:4, potom Hantuchová prekonala Kirilenkovú 6:2, 6:4. Na štvorhru nahlásili kapitáni Šamiľ Tarpiščev a Matej Lipták pri piatkovom žrebe programu páry Makarovová, Jelena Vesninová, resp. Magdaléna Rybáriková, Jana Čepelová, ale na strane hostiek napokon nastúpia Cibulková s Hantuchovou, predznamenal web Fed Cupu.

V druhom semifinále súbežne hrajú na antuke v Palerme Talianky a víťazky ostatných dvoch ročníkov Fed Cupu Češky. Domáce majú náskok 2:0. Finále sa uskutoční 2. - 3. novembra. Rusko ani Slovensko by v ňom s určitosťou nemalo výhodu domáceho prostredia.

Svetová skupina - semifinále:

RUSKO - SLOVENSKO 2:2 po nedeľňajšej IV. dvojhre
(Moskva, antuka v hale v Športovom komplexe Krylatské)

Výsledky doterajších dvojhier:
Sobota:
Anastasia Pavľučenkovová - Dominika Cibulková 7:5, 1:6, 4:6 za 151 minút (63, 42, 46)
Maria Kirilenková - Daniela Hantuchová 2:6, 4:6 za 103 minút (48, 55)