21. apríla 2013

Unicef získal proti obhajcom z Humenného finálový mečbal

Vo štvrtom stretnutí finále play-off volejbalovej extraligy mužov zvíťazil Volley Team Bratislava na domácom ihrisku nad obhajcom titulu VK Chemes Humenné 3:1 (-21, 26, 21, 18). V sérii ...

volley team unicef bratislava vk cheme BRATISLAVA 21. apríla (WEBNOVINY) - Vo štvrtom stretnutí finále play-off volejbalovej extraligy mužov zvíťazil Volley Team Bratislava na domácom ihrisku nad obhajcom titulu VK Chemes Humenné 3:1 (-21, 26, 21, 18).

V sérii hranej na štyri víťazstvá zvýšil bratislavský klub svoje vedenie na 3:1.

Znamená to, že k zisku prvého titulu majstra Slovenska mu chýba ešte jeden triumf. Piaty zápas finálovej série je na programe v stredu 24. apríla o 18.00 h v Humennom.

Obrazom: Volley Team UNICEF Bratislava - VK Chemes Humenné

Výsledok - 4. zápas finále play-off:

Volley Team UNICEF Bratislava - VK Chemes Humenné 3:1 (-21, 26, 21, 18)
118 min, rozhodovali: M. Kováčik, Mokrý, 500 divákov

VT UNICEF: Paták (22 bodov), Benčič (6), M. Hukel (4), Sunder (22), Kašper (9), Končál (1) libero Kubš (M. Hriňák /0/, Kauliakamoa /0/, T. Halanda /10/)
VK Chemes: S. Soták (1), Lízala (8), M. Mizerák (13), Sarnecki (10), Javorčík (17), Joščák (10), libero Krys (Leškanič /0/, Bališin /0/, J. Hriňák /0/, Pavelka /0/)

Po vyrovnanom úvode sa Humenčania rozhodli zobrať réžiu do vlastných rúk. Už po prvom technickom oddychovom čase súperovi odskočili, poľahky dotiahli úvodný set k víťazstvu 25:21 a ujali sa vedenia 1:0.

Druhé dejstvo bolo dramatické a vyrovnané. Tímy sa striedali vo vedení, mierne navrch mali domáci, ktorým vychádzalo podanie, hostia naopak práve v tejto dôležitej činnosti zaostávali. V koncovke potrebovali „bieli tigri“ na uzavretie hry štyri setbaly, nakoniec však po výsledku 28:26 vyrovnali na 1:1.

Hráčom VT UNICEF narástli krídla. Hneď na začiatku tretieho setu si vďaka sérii skvelých obranných zákrokov na sieti vypracovali niekoľkobodový náskok a ten si potom už iba udržiavali. V závere už Humenčania obhajujúci titul z predchádzajúceho roka rezignovali. Domáci vyhrali túto časť zápasu 25:21 a ujali sa vedenia 2:1.

Volley Team UNICEF v tejto sezóne neprehral na vlastnom ihrisku v extralige ani jeden zápas a túto „tradíciu“ nedokázali prelomiť ani „chemesáci“. Vo štvrtom sete mali opäť domáci lepší nástup. Vychádzal im servis, dominovali aj na sieti, východniari im nedokázali odolávať. Zverenci trénera Branislava Pistoviča vyhrali presvedčivo 25:18, celý zápas 3:1 a rovnakým pomerom vedú aj vo finálovej sérii. Prvú šancu na ukončenie play-off budú mať v stredu v Humennom.