Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

12. mája 2010

Havarovalo líbyjské lietadlo, 105 mŕtvychVšetkých 105 ľudí na palube zahynulo v stredu pri havárii líbyjského lietadla na letisku v Tripolise. Na palube bolo 94 pasažierov a 11 členov posádky. Lietadlo prilietalo z ...Zdieľať
arabske zeny Foto: SITA/AP

TRIPOLIS 12. mája (WEBNOVINY) - Všetkých 105 ľudí na palube zahynulo v stredu pri havárii líbyjského lietadla na letisku v Tripolise. Na palube bolo 94 pasažierov a 11 členov posádky. Lietadlo prilietalo z Južnej Afriky.

LÍBYA: Nehodu lietadla ako jediný prežil holandský chlapec
Podľa zoznamu sa na palube airbusu A330 nachádzalo 93 cestujúcich a 11 členov posádky

TRIPOLIS 12. mája (SITA/AFP) - Stredajšiu nehodu lietadla na letisku pri líbyjskom Tripolise ako jediný prežil osemročný holandský chlapec. Informoval o tom nemenovaný predstaviteľ letiska, na ktorého sa odvoláva tlačová agentúra AFP. Lietadlo líbyjských aerolínií Afriqiyah Airways prilietajúce z juhoafrického Johannesburgu počas pristávania z neznámych príčin explodovalo. Podľa zoznamu sa na palube airbusu A330 nachádzalo 93 cestujúcich a 11 členov posádky. Predošlé správy však hovorili až o 94 pasažieroch.
 

Zástupca Afriqiyah Airways na letisku v Johannesburgu Bongani Sithole odmietol potvrdiť prvé informácie, podľa ktorých nehodu nikto neprežil. Ako uviedol pre AFP predstaviteľ líbyjských bezpečnostných síl, ktorý si neželal zverejniť meno, lietadlo počas pristávania "explodovalo a úplne sa rozpadlo". Dodal, že celú posádku tvorili Líbyjčania. Štátna príslušnosť jednotlivých pasažierov zatiaľ nie je známa. Slovenské ministerstvo zahraničných vecí v súčasnosti zisťuje, či sa v lietadle nachádzali občania Slovenska.
 

Miestny dopisovateľ AFP informoval, že miesto nehody je uzavreté a na letisko vzdialené asi 50 kilometrov od mesta smerovali sanitky. Z trosiek lietadla, ktoré sú viditeľné v diaľke, nestúpal žiadny dym. V čase nehody, ktorá sa stala okolo 6:00 miestneho času (SELČ), bolo v Tripolise dobré počasie.

SITA/AFP

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Zamestnanosť v 1. kvartáli medziročne nižšia o 3 %
<< predchádzajúci článok
Ceny americkej ropy klesli, ceny zlata vzrástli

Havarovalo líbyjské lietadlo, 105 mŕtvych - diskusné fórum čitateľov