Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

13. septembra 2006

Hedviga Malinová trvá na tom, že ju napadli dvaja mladí mužiHedviga Malinová, ktorá sa podľa vlastných slov stala v Nitre obeťou rasovo motivovaného útoku, dnes predstúpila pred médiá. Na úvod tlačovej besedy jej advokát, poslanec NR SR za SMK Gábor ...Zdieľať

BRATISLAVA 13. septembra (WEBNOVINY) - Hedviga Malinová, ktorá sa podľa vlastných slov stala v Nitre obeťou rasovo motivovaného útoku, dnes predstúpila pred médiá. Na úvod tlačovej besedy jej advokát, poslanec NR SR za SMK Gábor Gál informoval, že Hedviga bola aj dnes u lekára, má lieky a nie je v dobrom psychickom stave. Počas rozprávania o udalostiach z 25. augusta Hedviga bola viditeľne rozrušená a zadržiavala slzy. Obvinila policajtov z toho, že na ňu tlačili, aby sa priznala, že klamala.

Hedviga Malinová trvá na tom, že ju napadli dvaja mladí muži. Na niektoré záležitosti z prepadu si podľa vlastných slov zatiaľ nespomína, ale bola u psychiatra, ktorý jej v tomto smere pomáha. Zdôraznila, že nikdy netvrdila, že telefonovala po maďarsky. Podľa nej sa rozprávala s turistami v aute s maďarskou ŠPZ, ktorí sa jej pýtali na cestu do Nových Zámkov. Opísala aj záležitosti s obálkou so známkou, na ktorej bola jej DNA. Keď chceli policajti, aby ukázala obálku, v ktorej dostala svoje doklady, tak ju vytiahla z koša s papiermi a prilepila naspäť odpadávajúcu známku. "Viem, že je to nelogické, ale takto sa to stalo," dodala. Nevedela vysvetliť, prečo bola čistá jej blúzka, v ktorej ležala po útoku na zemi.

Advokát Gál zdôraznil, že v tomto prípade je veľa nezrovnalostí, ale to preto, že si Hedviga na veľa vecí nepamätá. Je tu ale veľký otáznik, prečo polícia zastavila trestné stíhanie, keď sa len malo začať, dodal.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Trnka zriadil vyšetrovací tím pre kauzu Hedviga Malinová (13. 9. 2007)nasledujúci článok >>
Hedvigin advokát podá sťažnosť za zastavenie vyšetrovania
<< predchádzajúci článok
MAN potvrdil záujem o prevzatie firmy Scania

Hedviga Malinová trvá na tom, že ju napadli dvaja mladí muži - diskusné fórum čitateľov