Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

13. septembra 2007

Trnka zriadil vyšetrovací tím pre kauzu Hedviga MalinováGenerálna prokuratúra (GP) zriadila vyšetrovací tím pre kauzu Hedviga Malinová. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa GP Jana Tökölyová. Podľa jej slov boli vo vyšetrovacom spise "nejaké ...Zdieľať

BRATISLAVA 13. septembra (WEBNOVINY) - Generálna prokuratúra (GP) zriadila vyšetrovací tím pre kauzu Hedviga Malinová. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa GP Jana Tökölyová. Podľa jej slov boli vo vyšetrovacom spise "nejaké pochybenia, ktoré spočívali v tom, že niektoré dôkazy, ktoré boli zadokumentované v rámci výpovede poškodenej, neboli následne verifikované, čo je potrebné vykonať v rámci trestného stíhania pre krivú výpoveď." Podľa Tökölyovej je prokuratúra povinná zabezpečiť všetky dôkazy, ktoré svedčia aj v jej prospech, ale aj v neprospech.

Rádio Viva dnes odvysielalo vyjadrenie generálneho prokurátora, ktorý povedal, že "pochybila polícia aj prokurátor, ale napravíme to." Tökölyová zdôraznila, že tieto Trnkove vyjadrenia sa týkajú prípadu krivej výpovede, ktorý je sále živý, a nie údajného útoku na študentku, ktorý sa podľa polície nestal tak, ako tvrdí poškodená.

Ministerstvo vnútra víta snahu generálnej prokuratúry o procesné doladenie vyšetrovacieho spisu. Povedal to v reakcii hovorca rezortu Erik Tomáš. Dodal, že táto snaha generálneho prokurátora môže len pomôcť rozptýliť akékoľvek pochybnosti v tak citlivom prípade. Pre rezort vnútra je rozhodujúce, že doterajšie závery vyšetrovania neboli spochybnené, dodal Tomáš.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Chybné predstavy o demokracii vedú k jej obmedzeniu (30. 8. 2007)
 Kľúčové dôkazy polície proti Hedvige Malinovej sú rozporuplné (29. 8. 2007)
 Svedok tvrdí, že vie, kto zaútočil na Hedvigu Malinovú (19. 6. 2007)
 Mladík si už nie je istý, či vie, kto zaútočil na Hedvigu (19. 6. 2007)
 Hedviga Malinová nevyužila všetky právne prostriedky ochrany (5. 6. 2007)
 Hedvigu by podľa Lipšica mali stíhať za krivú výpoveď (17. 9. 2006)
 Hedviga Malinová zatiaľ sťažnosť prokurátorovi nepodala (14. 9. 2006)
 Hedviga Malinová trvá na tom, že ju napadli dvaja mladí muži (13. 9. 2006)nasledujúci článok >>
Ján Kubiš bol dnes na súkromnej audiencii u kráľovnej BeatriX
<< predchádzajúci článok
Prisťahovalcom chcú dávať modré karty

Trnka zriadil vyšetrovací tím pre kauzu Hedviga Malinová - diskusné fórum čitateľov