09. októbra 2007

Hladké víťazstvo SR "18" nad rovesníkmi zo Slovinska

Slovenská futbalová reprezentácia do 18 rokov vyhrala v prvom z dvojice priateľských medzištátnych stretnutí nad rovesníkmi zo Slovinska v utorok na štadióne NTC SFZ v Senci hladko 3:0 (2:0). Góly ...

BRATISLAVA 9. októbra (WEBNOVINY) - Slovenská futbalová reprezentácia do 18 rokov vyhrala v prvom z dvojice priateľských medzištátnych stretnutí nad rovesníkmi zo Slovinska v utorok na štadióne NTC SFZ v Senci hladko 3:0 (2:0). Góly mladých Slovákov strieľali v prvom polčase Erik Ľupták (31.) a Michal Jakubek (38.), po zmene strán pečatil skóre duelu v 55. min Peter Mazaň. Odvetný súboj medzi osemnásťročnými výbermi Slovenska a Slovinska je na programe vo štvrtok 11. októbra o 11.00 h v Bratislave na ihrisku FC Ružinov na Kable.

"Podali sme dobrý, kombinačný výkon. Po dvoch góloch v prvom polčase sme získali väčšie sebavedomie a hernú istotu. Po zmene strán sme si vytvorili ďalšie tri-štyri gólové šance, ale strelilil už len jeden gól. Celkovo som spokojný, lebo súpera sme jasne predčili," uviedol pre agentúru SITA tréner slovenskej osemnástky Bohumil Andrejko.

Slovensko "18" - Slovinsko "18" 3:0 (2:0)
Góly: 31. Ľupták, 38. Jakubek, 55. Mazaň, rozhodovali: Hracho - Kachnič, Martiš, 100 divákov
Zostava SR: Rondoš - Riečičiar, Kopča, Košút, Čonka - Mazaň (67. Poleť), Boháček (67. Hovančík), Nagy, Gál-Andrezly (74. Perexta) - Jakubek, Ľupták (79. Vlasko)