10. novembra 2010

Hladký triumf Dobrých anjelov v lotyšskej Rige

Basketbalistky slovenského šampióna Dobrí anjeli Košice zvíťazili vo svojom treťom vystúpení v novom ročníku ženskej Euroligy nad lotyšským tímom TTS Riga 77:60 (43:28). ...

bez nazvu Foto: SITA/Ivan FleischerRIGA 10. novembra (WEBNOVINY) - Basketbalistky slovenského šampióna Dobrí anjeli Košice zvíťazili vo svojom treťom vystúpení v novom ročníku ženskej Euroligy nad lotyšským tímom TTS Riga 77:60 (43:28). Košičanky si v A-skupine pripísali druhé víťazstvo a v neúplnej tabuľke im patrí líderská pozícia. Lotyškám sú s troma prehrami na poslednej šiestej priečke.

Zverenkyne trénera Štefana Sviteka sa v Rige prezentovali výborným výkonom a od úvodných minút vzali vývoj zápasu do svojich rúk. Košičanky si rýchlo utvorili dvojciferný náskok a počas celého stretnutia dovolili domácim hráčkam priblížiť sa maximálne na rozdiel 5 bodov. Skvelá bola v hosťujúcom tíme najmä krídelníčka Charde Houstonová, ktorá zaťažila konto súperiek 27 bodmi. Štvrtý euroligový súboj čaká na Košičanky v stredu 17. novembra, keď od 18.00 h na domácej palubovke privítajú maďarský tím Pécs 2010.

Európska liga žien - A-skupina:
TTT Riga - Dobrí anjeli Košice 60:77 (19:29, 9:14, 17:14, 15:20)
Najviac bodov: Karklinová 17, Zellousová 17, Butlerová 10 - Houstonová 27, Dupreeová 17, Žirková 16

Košičanky sa od úvodu zahryzli do súpera a vďaka vysokej úspešnosti streľby v 4. min viedli v Rige 11:0. Až potom Holligsworthová z trestných hodov znížila na 2:11. Z košického tímu chytila výbornú streleckú formu najmä krídelníčka Houstonová, ktorá už v úvodnej desaťminútovke zaťažila konto lotyšských súperiek 13 bodmi. Vďaka trojke Žirkovej súbežne s klaksónom viedli hosťujúce hráčky po I. štvrtine 29:19. V 17. min po skvelej kombinácii zvyšovala úplne voľná Houstonová náskok Dobrých anjelok na 39:25 a do kabín išli hostky za veľmi povzbudivého stavu 43:28.

Do tretej štvrtiny nastúpili Lotyšky osembodovou šnúrou a v 25. min Butlerová dokonca znížila na rozdiel piatich bodov (40:45). Potom však zverenky trénera Sviteka opäť prepli na vyšší stupeň a po tretej štvrtine viedli o 12 bodov (57:45). Záverečné dejstvo už na hladkom a zaslúženom víťazstve košického tímu nič nezmenilo. Slovenské šampiónky v závere navýšili svoje vedenie na konečný 17-bodový rozdiel.