30. marca 2014

Hlohovec sa rozlúčil s Pohárom EHF prehrou na pôde Füchse

Tréner HC Sport Hlohovec Martin Lipták.

Tréner HC Sport Hlohovec Martin Lipták. Foto: TASR/František Iván
Berlín 30. marca (TASR) - Hádzanári HC Sporta Hlohovec prehrali vo svojom záverečnom vystúpení v D-skupine Pohára EHF na palubovke bundesligového giganta Füchse Berlín 28:34. Slovenský vicemajster obsadil s nulou na konte bodov v tabuľke posledné štvrté miesto, do štvrťfinále postúpili Füchse a rumunský tím HCM Konstanca.

Pohár EHF - D-skupina:

Füchse Berlín - HC Sporta Hlohovec 34:28 (17:14)

Najviac gólov Füchse: Petersen 9/2, Zachrisson 5. Zostava a góly Sporty: Žernovič, Olejár, Kašťák - Baláž 2, Zaťko 10/4, Petrov 3, Dudáš 2, Ďuriš 5, Holdoš, Laho 2, Mažár 3, Mazur 1, Miženko, Ivanov, Janíček, Majbík. Rozhodovali: Mäkinen a Jonsson (obaja Švéd.), vylúčenia: 2:2, 7m hody: 6/4 - 4/4.

Priebeh zápasu
Skóre otvoril po necelej minúte Mažár a hostia držali v úvode s favoritom krok. Postupne ale začal úradovať nemecký líder skupiny, ktorý sa v 8. minúte dostal prvýkrát do dvojgólového náskoku - 4:2. V ofenzívne ladenom dueli kontroval na druhej strane najmä Zaťko, no manko Sporty narastalo a po štvrťhodine hry to bolo už 10:6 pre Füchse. Domácich gólovo ťahali hlavne Švédi Petersen a Zachrisson a keď ďalší legionár Iker Romero zo Španielska upravil v 23. minúte už na 15:8, kouč Sporty reagoval oddychovým časom. Nasledovali tri góly hostí v sérii a Hlohovec odchádzal do kabín napokon s prijateľnou stratou.
Ďuriš hneď po prestávke znížil už na 15:17 a divákov v osemtisícovej hale Maxa Schmelinga "upokojil" až presný zásah Petersena v 37. minúte na 21:16. Berlínčania potom opäť zapli na vyššie obrátky, pätnásť minút pred koncom viedli už sedemgólovým rozdielom 26:19 a svoj presvedčivý náskok si bez problémov postrážili až do záverečnej sirény. Skóre pečatil tridsať sekúnd pred koncom premenenou sedmičkou desaťgólový Zaťko.