24hod.sk    Šport    ZOH v Kanade 2010

18. februára 2010

HOKEJ-ZOH: B-skupina - Česko - Slovensko - II. tretina - 3:1

Česko - Slovensko 3:1 po II. tretine (1:0, 2:1)

Slovenskí hokejoví reprezentanti prehrávajú po II. tretine svojho stredajšieho úvodného vystúpenia v základnej B-skupine olympijského turnaja vo Vancouveri s Českom 1:3 (0:1, 1:2). Vo vypredanej hale Canada Hockey Place videli diváci počas celých 40 minút výborný hokej s množstvom šancí na oboch stranách. V prvom šlágri olympijského turnaja otvoril skóre v 10. min Patrik Eliáš. V prvej minúte druhej tretiny dokázal vyrovnať presnou strelou do ľavého horného rohu Vokounovej bránky Marián Gáborík, v 38. min však opäť naklonil misky váh na stranu Česk Jaromír Jágr. Dve sekundy pred druhou sirénou zvýšil na 3:1 Tomáš Plekanec.

Výsledok:
B-skupina:
Góly: 10. Eliáš (Havlát, Blaťák), 38. Jágr (Červenka), 40. Plekanec (Jágr, Židlický) - 21. Gáborík (Marián Hossa).
Rozhodujú: Reiber (Švajč.), Watson - Heyer, Losier (všetci Kan.)

Česko: Vokoun - Židlický, Kuba, T. Kaberle, Polák, Kubina, Hejda, Z. Michálek, Blaťák - Havlát, Plekanec, Eliáš - Jágr, Čajánek, Červenka - Erat, Krejčí, Fleischmann - M. Michálek, Vašíček, Rolinek
Slovensko. Halák - Meszároš, Chára, Jurčina, Sekera, Višňovský, Štrbák, Baranka - Marcel Hossa, Demitra, Marián Hossa - Pálffy, Stümpel, Gáborík - Zedník, Handzuš, Bartečko - Radivojevič, Cibák, Kopecký.