19. októbra 2012

Hokejisti Banskej Bystrice tesne zdolali Martin

Výsledok 12. kola slovenskej najvyššej hokejovej súťaže. HC'05 Banská Bystrica - MHC Mountfield Martin 3:2 (1:0, 0:1, 2:1) Góly: 19. Češík (Heizer, F. Nemček), 41. Styk ...

bystrica mountfield martin BRATISLAVA 19. októbra (WEBNOVINY) - Výsledok 12. kola slovenskej najvyššej hokejovej súťaže.

HC'05 Banská Bystrica - MHC Mountfield Martin 3:2 (1:0, 0:1, 2:1)

Góly: 19. Češík (Heizer, F. Nemček), 41. Styk (Češík), 45. M. Hudec (Novajovský, Lunter) - 33. L. Vartovník (Mikušovič, R. Pukalovič ml.), 59. T. Petruška (M. Beran, Markovič)
Vylúčení: 5:4 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc - Rovenský, V. Snášel, 1473 divákov

Banská Bystrica: Slipčenko - Bambúch, Styk, Predajniansky, Michal Grman, Kubka, Novajovský, Ketner - Petro, Češík, Šimun - Ján Sýkora, M. Hudec, Lunter - Lamper, Heizer, F. Nemček - Jankovič, Zigo, Hegyi
Martin: Šúrek - A. Novotný, A. Beňa, R. Pukalovič ml., Tupý, Alexejev, J. Perniš, Zukal, M. Danko - Markovič, M. Beran, T. Petruška - Murček, Mikušovič, L. Vartovník - Hús, Dírer, Fadrný - Slávik, M. Horský, J. Kentoš

I. tretina

Michal Grman z HC'05 Banská Bystrica (vpravo dole) počas hokejového zápasu 12. kola Tipsport extraligy medzi HC'05 Banská Bystrica a MHC Mountfield Martin. Banská Bystrica, 19. október 2012.Foto: SITA/Ján ViazaničkaMartinčania odohrali pod Urpínom lepšiu prvú tretinu. Už v tridsiatej sekunde mohol otvoriť skóre Petruška, ale neuspel zoči-voči Slipčenkovi. V 7. min sa to nepodarilo ani Marčekovi.

Domáci odolávali šanciam súpera a v závere úvodného dejstva udreli.

V presilovke strieľal Heizer vedľa, no odrazený puk sa dostal k Češíkovi, ktorý ho z uhla poslal do opustenej bránky hostí - 1:0.

II. tretina

Eduard Šimun z HC'05 Banská Bystrica (dole) počas hokejového zápasu 12. kola hokejovej Tipsport extraligy medzi HC'05 Banská Bystrica a MHC Mountfield Martin. Banská Bystrica, 19. október 2012. Foto: SITA/Ján ViazaničkaNa začiatku druhej tretiny mali znovu šance hokejisti z Turca, tú najväčšiu spálil v 23. min Markovič, keď netrafil puk pred odkrytou bránkou ´baranov´. Banskobystričania mohli ísť do dvojgólového vedenia v 28. min.

Beňa fauloval unikajúceho Sýkoru, rozhodca nariadil trestné strieľanie, ale Ján Sýkora ho nepremenil. To sa domácim vypomstilo, zbytočné fauly ich stáli tesný náskok, keď v početnej výhode najprv v polovici zápasu mieril od modrej čiary do hornej žŕdky Perniš.

O tri minúty neskôr sa už nemýlil Vartovník, ktorý tečoval strelu Mikušoviča spoza pravého kruhu - 1:1. Bystričania potom prepli na vyššie obrátky. Najbližšie ku gólu mal opäť Ján Sýkora, posielal puk do opustenej bránky Martina, ale Šúreka zastúpil v poslednom momente obranca Danko.

III. tretina

Domácim hokejistom vyšiel úvod tretej tretiny. Už v sedemnástej sekunde po vyhranom buly Češíka vyslal pekný projektil nad ľadom spoza ľavého kruhu Styk - 2:1.

Hostia následne vyvinuli veľké úsilie vyrovnať, ale v 45. min pykali po rýchlom brejku "baranov": po osi Lunter, Novajovský, Hudec posledne menovaný poslal puk medzi ruku Šúreka a jeho žŕdku. Drámu mohol ešte privolať v dobrej šanci Marček, ale hokejisti od Hrona boli pri chuti.

Tréner Martina Róbert Pukalovič st. skúšal svojich zverencov prebrať aj oddychovým časom, no neúspešne. Naopak príležitosti zahodili banskobystrickí hráči Češík, Lamper a Petro.

Domáci však tridsaťštyri sekúnd pred klaksónom urobili chybu, nepokryli Petrušku pri pravej žrdi, a ten na viackrát prepasíroval puk za Slipčenka - 3:2. Martinskí hokejisti následne odvolali brankára, ale vyrovnať sa im už nepodarilo.