26. februára 2012

Hokejisti HC Lev prehrali na ľade Dinama Moskva

Hokejisti HC Lev Poprad prehrali v nedeľňajšom stretnutí Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) na ľade moskovského Dinama 3:5. Po bezgólovej úvodnej tretine sa s nimi v druhej roztrhlo vrece, ...

hc lev poprad barys astana 2 MOSKVA 26. februára (WEBNOVINY) - Hokejisti HC Lev Poprad prehrali v nedeľňajšom stretnutí Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) na ľade moskovského Dinama 3:5.

Po bezgólovej úvodnej tretine sa s nimi v druhej roztrhlo vrece, najprv sa dvakrát presadili domáci Mosaľov a Gorochov a favorit viedol 2:0.

Prišla však rýchla odpoveď z hokejky Mezeia, ktorý znížil na 1:2. V 29. min sa o vyrovnanie postaral Švéd Lundberg, zverenci Radima Rulíka sa však z "egálového" stavu netešili dlho.

Už v 31. min sa presadil Šafigulin - 3:2, no ešte pred druhou sirénou však hostia predsa len vyrovnali - Lundberg svojím druhým presným zásahom v stretnutí udržal nádej HC Lev na bodový zisk.

Hostia o ňu definitívne prišli až v záverečnej päťminútovke poslednej štvrtiny, keď v krátkom časovom rozpätí sa strelecky presadili Pestunov a Komarov, ktorému asistoval aj slovenský bek Dominik Graňák.

Hokejisti HC Lev Poprad skončili vo svojej premiérovej sezóne v KHL na konečnom 21. mieste, v tabuľke Západnej konferencie im patrí 10. pozícia. Nováčik súťaže nazbieral v 54 stretnutiach 54 bodov za 13 víťazstiev v riadnom hracom čase, tri po samostatných nájazdoch, päť prehier v rozstreloch a štyri v nadstavenom čase.

OHK Dinamo Moskva - HC Lev Poprad 5:3 (0:0, 3:3, 2:0)

23. Mosaľov (Pestunov, Kvapil), 24. Gorochov (Mosaľov, Kvapil), 31. Šafigulin (Komarov, Anisin), 55. Pestunov (Kvapil), 56. Komarov (Šafigulin, GRAŇÁK) - 25. Mezei (E. Lundberg, Bartečko), 29. E. Lundberg, 38. E. Lundberg (Mezei, Hunkes)

OHK Dinamo: Volkov - Graňák, Gorochov, F. Novák, Solovjov, Bojkov, Jalasvaara - Šafigulin, Anisin, Komarov - Volkov, Viačeslav Kozlov, Koňkov - Babenko, Kudašov, Klepiš - Mosaľov, Pestunov, Kvapil
HC Lev: J. Laco - Hunkes, Mezei, Jank, Štrbák, Lewis, Hellström - Rudolf Huna, Lundberg, Bartečko - Š. Novotný, Špirko, Sekáč - Fabricius, Matai, Ježek - Šaršok, Csányi