14. septembra 2011

Hokejisti Slovana zdolali HK Orange 20

BRATISLAVA 14. septembra (WEBNOVINY) - HK Orange 20 - HC Slovan Bratislava 2:3 (1:2, 0:0, 1:1) Góly: 7. Jakúbek (Bene), 59. Bene (Zigo) - 12. Kukumberg (Šatan, M. Hudec), 19. Švarný (Dobroň), 57. Kukumberg (Šatan, M. ...

hokej BRATISLAVA 14. septembra (WEBNOVINY) -

HK Orange 20 - HC Slovan Bratislava 2:3 (1:2, 0:0, 1:1)
Góly: 7. Jakúbek (Bene), 59. Bene (Zigo) - 12. Kukumberg (Šatan, M. Hudec), 19. Švarný (Dobroň), 57. Kukumberg (Šatan, M. Hudec)
Vylúčení: 4:6 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Gašparík - Valach, Zvrškovec, 687 divákov

Orange 20: Riečický - Luža, Trška, Šedivý, Bajaník, Kurali, Macejko, Nechala, Bagin - Matoušek, Kalináč, Lamper - Bene, Zigo, Jakúbek - Ihnaťo, Šimčák, Hinďoš - Fujerík
Slovan: Konrád - I. Ďatelinka, Frühauf, Švarný, Dobroň, Jass, Štajnoch, Bohunický, Kozák - M. Bakoš, Lipiansky, Balej - M. Hudec, Kukumberg, Šatan - L. Hudáček, Macho, Bulík - D. Buc, D. Skokan, Lichanec

Domáci sa v 7. min počas presilovky dostali do vedenia, keď Jakúbek dorazil strelu Beneho. Vyrovnanie Slovana Bratislava prišlo v 12. min: Šatan od vlastnej modrej čiary prihral na útočnú modrú Hudecovi, ktorý prenechal puk Kukumbergovi a ten vymietol pravý horný roh Riečického bránky. Hostia sa ujali vedenia počas svojej prvej početnej výhody. Tlak vyvrcholil po Dobroňovej prihrávke Švarnému, ktorý trafil naozaj parádne - 1:2. Druhú asistenciu si pripísal Šatan.

Po bezgólovej druhej tretine pridali slovanisti upokojujúci tretí gól až v 57. min po osi Hudec, Šatan, Kukumberg. Posledný menovaný elegantným blafákom prekonal Riečického. Domáci mladíci však o necelú minútu znížili na rozdiel jedného gólu a zdramatizovali tým dianie na ľade: Bene si prebral puk od Ziga a vystrelil na Konráda, ktorý jeho pokus vyrazil pred seba, ale na dorážku Beneho už nestačil - 2:3. V závere zápasu tím Orange 20 odvolal brankára. Vzápätí unikla dvojica slovanistov a Zigo nedovoleným zákrokom zastavil Hudeca, ktorý však ešte stihol prihrať Šatanovi. Ten mieril puk do odkrytej bránky, v poslednej chvíli sa mu však do strely obetavo hodil domáci obranca.

Hlasy:

Anton Tomko (tréner Orange 20): "Odohrali sme dnes veľmi dobré stretnutie. Na Bratislavčanov sme sa pripravovali s predsavzatím, že nepôjdeme príliš dopredu, zatvoríme stredné pásmo. Darilo sa nám to, dokonca sme sa dostali do vedenia 1:0. Slovan je skúsený tím, otočil skóre na 2:1 vo svoj prospech. Škoda chyby na konci tretej tretiny, keď sme inkasovali tretí gól. Hneď sme síce dali kontaktný gól a pokúsili sme sa o hru bez brankára, ale vylúčenie na konci stretnutia nám už neumožnilo vyrovnať.

Štefan Mikeš (tréner Slovana): "Pred dnešným stretnutím na mňa doľahla trošku nostalgia, keďže som tu pôsobil štyri roky. Som rád, že sme ´dvadsiatkárom´ dodali sebavedomie, že môžu uspieť aj proti silnejšiemu súperovi. Najdôležitejšie v mojom postavení sú však tri body, ktoré sme dnes získali. Hráčom môžem trošku vyčítať taktickú disciplínu. Niektoré veci, ktoré sme si povedali pred zápasom, nedodržali, trošku sa uchyľovali k individualizmu. "