12. apríla 2013

Hokejistky medzi elitu nepostúpia, nestačili na Japonky

Slovenská hokejová reprezentácia žien neuspela vo svojom štvrtom vystúpení na turnaji A-skupiny I. divízie majstrovstiev sveta v nórskom Stavangeri, keď v piatok popoludní prehrala s výberom Japonska ...

slovensko japonsko STAVANGER 12. apríla (WEBNOVINY) - Slovenská hokejová reprezentácia žien neuspela vo svojom štvrtom vystúpení na turnaji A-skupiny I. divízie majstrovstiev sveta v nórskom Stavangeri, keď v piatok popoludní prehrala s výberom Japonska 3:5 a prišla o šancu postúpiť späť do elitnej kategórie.

Slovenky pod vedením trénera Imricha Antala z doterajších štyroch duelov na turnaji nazbierali šesť bodov, o štyri menej ako líderky z Japonska. Piatkový duel rozohrali lepšie japonské reprezentantky a viedli 2:0. Hokejistky SR dosiahli v druhej dvadsaťminútovke priebežný obrat gólmi Kapustovej, Mihálikovej a Ihnaťovej, ale v III. tretine zaznamenali tri presné zásahy ich súperky.

Slovenky sa s MS rozlúčia sobotňajším duelom proti domácim Nórkam (19.30 h).

Výsledky - piatok:

Japonsko - Slovensko 5:3 (2:0, 0:3, 3:0)
Góly: 8. Jonejamová, 9. Sakagamiová (Osawová, Kubová), 47. Jonejamová (Sakagamiová, Osawová), 50. Šišiučiová (Toková, K. Aokiová), 60. Kubová (Hiranová) - 26. Kapustová (Pravlíková, Sroková), 30. Miháliková, 34. Ihnaťová (Čulíková)
Vylúčené: 4:4 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Guayová (USA) - Ivanovová (Rus.), Nygardová (Nór.), 83 divákov

Japonsko: Nakaokuová - K. Aokiová, Takeučiová, Toková, Suzukiová, Koikeová, Horiová, Kondová - Osawová, Sakagamiová, Kubová - Terašimová, Hiranová, Nakamurová - Jamaneová, A. Aokiová, Ukitová - Adačiová, Fudžimotová, Šišiučiová - Jonejamová
Slovensko: Tomčíková - Kežmarská, Lalíková, Matejová, Ihnaťová, Brémová, Čurmová, Žitňanská, Ráková - Kapustová, Miháliková, Pravlíková - Herichová, Džurňáková, Gapová - Lučová, Veličková, Čulíková - Sroková, Fortunová, Mikesková

Imrich Antal (tréner SR ženy): "Mali sme zlý vstup do stretnutia. V šatni sme si pred začiatkom povedali, že budeme hrať jednoducho, jednou hráčkou napádať, ale v zápase sme to absolútne nedodržali. Po dvoch hrubých individuálnych chybách sme inkasovali rýchle góly a nevyzeralo to s nami dobre. Preto sme si zobrali oddychový čas. Potom sa hra vyrovnala. Do druhej tretiny sme vstupovali s tým, že nemáme čo stratiť, dievčatá hrali oveľa lepšie a podarilo sa im otočiť vývoj stretnutia. Žiaľ, v tretej tretine sme sa dopustili takých chýb, ako v úvode. Dovolím si povedať, že sme si zápas prehrali sami. Pokiaľ hrá zápas pätnásť hráčok a pokiaľ všetkých pätnásť hráčok nedodrží to, čo si povieme v kabíne, tak nemôžeme byť úspešní. Zo štyroch japonských gólov sme si dali tri sami, len pri presilovke si gól vypracovali

Rakúsko - Lotyšsko 5:2 (3:0, 0:2, 2:0)