24hod.sk    Šport    MS vo futbale 2014

29. júna 2014

Holandsko vyhralo nad Mexikom, rozhodla penalta

Do holandskej zostavy sa po odpykaní trestu vrátil kapitán Robin van Persie.

Mexičan Hector Herrera (uprostred) a Holanďania Stafan de Vrij (vľavo) a Ron Vlaar bojujú o loptu v treťom osemfinálovom zápase Holandsko - Mexiko na MS vo futbale v brazílskom meste Fortaleza 29. júna 2014. Foto: TASR/AP

Fortaleza 29. júna (TASR) - Fortaleza 29. júna (TASR) - Futbalisti Holandska zvíťazili v nedeľňajšom zápase osemfinále na MS v Brazílii nad Mexikom 2:1 a v boji o elitné kvarteto sa stretnú v sobotu 5. júla o 22.00 SELČ s lepším z dvojice Kostarika - Grécko.

Mexičania išli do vedenia krátko po polčasovej prestávke, keď sa peknou strelou prezentoval útočník Giovani dos Santos. "Oranjes" vzápätí zvýšili obrátky, ale dlho si nevedeli vypracovať šance. Vyrovnať sa im podarilo až v 88. minúte, keď sa po rohu trafil Sneijder a v 90.+4 minúte rozhodol o postupe úradujúcich vicemajstrov z jedenástky Klaas Jan Huntelaar.