Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

18. decembra 2006

Homosexuálne zväzky podporujú severské krajiny, južné nieObčania krajín EÚ majú značne rozdielne názory na homosexuálne sobáše, pričom najväčšie rozdiely badať medzi severom a juhom únie. Vyplýva to z prieskumu Eurobarometer, ktorý zverejnili v ...Zdieľať

BRUSEL 18. decembra (WEBNOVINY) - Občania krajín EÚ majú značne rozdielne názory na homosexuálne sobáše, pričom najväčšie rozdiely badať medzi severom a juhom únie. Vyplýva to z prieskumu Eurobarometer, ktorý zverejnili v pondelok. Homosexuálne manželstvá majú najväčšiu podporu v severoeurópskych krajinách. V Holandsku táto podpora predstavuje 82 percent, vo Švédsku 71, v Dánsku 69 a v Belgicku 62 percent. Sobáše ľudí rovnakého pohlavia však podporuje len 11 percent Rumunov a 14 percent Cyperčanov. V rámci celej EÚ majú takéto zväzky v priemere 44-percentnú podporu.

Prieskum Eurobarometer uskutočňuje Európska komisia dvakrát ročne na vzorke 30 000 respondentov zo všetkých 25 členských krajín. Prieskum zisťuje postoje Európanov k rôznym záležitostiam, od rozširovania EÚ až po legalizáciu marihuany. Členstvo v únii sa teší najväčšej podpore v Írsku (78 percent) a najnižšej v Británii (34 percent). V celoeurópskom meradle táto podpora klesla z 55 na 53 percent. K rozširovaniu EÚ majú najpozitívnejší postoj Slovinci, Poliaci a Gréci (všetci vyše 70 percent), najnegatívnejší Nemci, Rakúšania a Luxemburčania (menej než 30 percent). V celej únii sa rozširovanie teší podpore u 46 percent opýtaných.

SITA/AP


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Minister spravodlivosti podpísal dohodu so združením sudcov
<< predchádzajúci článok
SPP so softipáckou „dopravou“